Strefa legnicka jest jedną z najmocniejszych w całym kraju, a rywalizacja dla zespołów z Podokręgu Legnica odbędzie się właśnie w Chocianowie. Zapraszamy do wspólnego kibicowania młodym zawodnikom, którzy powalczą o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej (start od godziny 9:00).

To nie pierwsze piłkarskie wydarzenie, które odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie. W ostatnich miesiącach odbyły się w niej m.in. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu, w którym zagrał najlepszych szesnaście kobiecych drużyn w Polsce. Tym razem w chocianowskiej hali rywalizować będą najlepsi zawodnicy młodego pokolenia z regionu. W zawodach zagrają piłkarze z roczników 2009 i 2010.

Noworoczne zmagania w halowym turnieju dla młodych piłkarzy na dobre wpisały się w kalendarz piłkarskich wydarzeń. Każdego roku widzimy tysiące cieszących się piłką dzieci. W ich poczynaniach można zobaczyć wielki progres, co dodatkowo pozwala nam ocenić w jakim kierunku idzie szkolenie w danych klubach - mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej - Bardzo cenię sobie współpracę z panem burmistrzem, ponieważ zawsze możemy liczyć na jego pomoc. Zawsze z wielką przyjemnością pojawiam się w Chocianowie - dodaje Padewski.
Jako pierwsi, bo już o 9:00 na parkiet w Chocianowie wybiegną zawodnicy z rocznika 2010. Pięć godzin później rozpocznie się rywalizacja ich o rok starszych kolegów. W kategorii roczników 2010 i młodszych wystąpią: Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Górnik Polkowice, Iskra Kochlice, Wilkowianka Wilków, Konfeks Legnica, Kuźnia Jawor, natomiast w kategorii roczników 2009 i młodszych zobaczymy: Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Górnik Polkowice, Iskra Kochlice, Konfeks Legnica, Stal Chocianów, Górnik Złotoryja (wideo poniżej).
[KN]