Na najbliższy piątek, na godzinę 9:00 Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko zaplanował nadzwyczajną XXXII zdalną sesję Rady Miejskiej. W planie obrad zmiana budżetu o dodatkową kwotę przychodów w wysokości blisko pół miliona złotych.

To kolejne zwiększenie budżetu Miasta i Gminy Chocianów w tym roku. Tym razem chodzi o kwotę 493 tysięcy złotych. Tylko za sprawą sprzedaży kolejnych działek w Leśnym Zakątku finanse naszej gminy poprawią się o ponad 400 tysięcy złotych.

Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego efektu, bo nie dość, że Burmistrz spełnił swoją obietnicę wyborczą działek budowlanych za 50% ceny, to jeszcze zasilimy budżet Miasta i Gminy Chocianów kwotą ponad miliona złotych - mówi Krystian Wan, rzecznik prasowy ratusza. - Niebawem będziemy informować o losach pozostałych działek, a biorąc pod uwagę zainteresowanie pierwszym i drugim przetargiem jestem przekonany, że one również zostaną sprzedane - dodaje Wan.
Przypomnijmy, że w pierwszym przetargu, w którym wytypowanych było 10 działek, urzędnikom udało się osiągnąć kwotę 598,5 tysiąca złotych z ich sprzedaży. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Działki sprzedane w pierwszym przetargu". W drugim przetargu, który odbył się pod koniec października udało się zebrać kolejne 402,7 tysiąca złotych. To jednak nie koniec, ponieważ 3 z łącznie 21 działek wystawionych w obu przetargach zostały jeszcze do sprzedania.

Na co radni zamierzają wydać te pieniądze? W planach między innymi inwestycje związane z Bazarkiem Miejskim, Centrum Obsługi Mieszkańca i Dolnośląskim Centrum Sportu i Rekreacji. O wszystkich decyzjach radnych poinformujemy już w najbliższy piątek.
[KN]