Dziennikarze gazety Głos Regionu Chocianów pytają "Czy strona klubu radnych Razem dla Chocianowa na jednym z portali społecznościowych z premedytacją udostępnia nieprawdziwe doniesienia, których celem jest wprowadzenie mieszkańców w błąd?" Sprawdzamy dlaczego takie pytanie pojawiło się w przestrzeni publicznej, a także, co na te zarzuty odpowiada tytularny szef opozycyjnego klubu radnych, Norbert Piotrowski. Weryfikujemy ustalenia redaktorów Głosu Regionu Chocianów.

- Wysłaliśmy do Norberta Piotrowskiego apel o to, aby wycofał się z niezgodnej z prawdą tezy, jakoby doszło do likwidacji wiejskich szkół w gminie Chocianów przez Radę Miejską i burmistrza – informuje Krystian Wan z Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. – Norbert Piotrowski, jako szef klubu radnych Razem dla Chocianowa albo nie potrafi zapanować nad rzetelnością pracy swoich radnych, albo przyzwala na takie zachowanie, które budzi niepotrzebny niepokój wśród mieszkańców Chocianowa. Żadna szkoła, a tym bardziej żaden punkt przedszkolny nie będzie zlikwidowany, a wszystkie maluchy będą dalej uczęszczać pod opiekę w te same miejsca. Totalna opozycja zamiast podjąć współpracę, kolejny raz zwyczajnie kłamie. Wprowadzonych w błąd mieszkańców wypada przeprosić - dodaje urzędnik.
Jak czytamy w czternastym wydaniu Głosu Regionu, Norbert Piotrowski dał się zapamiętać m.in. za sprawą wymiany pieca w chocianowskiej szkole. Jak twierdził "monituje" tę kwestię, ale na więcej uwagi radnego ten wieloletni problem sobie prawdopodobnie nie zasłużył. Urzędnicy wskazują, że teraz, dzięki przyjętemu programowi naprawczemu i związanymi z reorganizacją szkół oszczędnościami, ten problem może zostać rozwiązany.

Sprawdzamy jak do całej sprawy odniósł się sam zainteresowany. Okazuje się, że Piotrowski "nie jest stroną w przedmiotowej sprawie", "nie posiada informacji" i prosi "o kierowanie swoich uwag i zapytań do właściwej osoby" jednocześnie nie wskazując o kogo chodzi.

- Nie posiadam wiedzy o rzekomych działaniach podejmowanych przez Klub Radnych "Razem dla Chocianowa" mających na celu wyłącznie manipulowanie opinią publiczną i rozpowszechnianie nieprawdy - odpowiada urzędnikom radny Piotrowski, szef klubu radnych "Razem dla Chocianowa". - Wszelkie działania klubu oraz decyzje w chwili ich podjęcia zostaną oficjalnie podane do publicznej wiadomości - dodaje radny.
Pozostaje nam zatem czekać, aż tytułujący się przewodniczącym klubu radnych "Razem dla Chocianowa" ustali kto jest właściwą osobą do kierowania zapytań w temacie udostępniania nieprawdziwych doniesień, których celem jest wprowadzenie mieszkańców w błąd. Gdy tylko rzekomy decydent klubu wraz z jego pozostałymi członkami zdecyduje się na podjęcie rzeczonego działania, powrócimy do tematu.
[KN]