Ogromny sukces tej imprezy ułatwi Brunowi rehabilitację po operacji zaplanowanej na lipiec. Chocianowianie nie zawiedli i chętnie wsparli zbiórkę na łączną kwotę ponad 4.800 złotych. Każdy mógł skorzystać z atrakcji, jakie zaplanowali organizatorzy. Cała impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

Dzień dziecka połączony z Wielkim Chocianowskim Meczem Charytatywnym okazał się ogromnym sukcesem, bowiem tylko dzisiaj udało się uzbierać 4 tysiące 853 złote i 36 groszy. Imprezą pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zainteresowało się wielu mieszkańców naszej gminy i wszystkie atrakcje wymyślone przez organizatorów cieszyły się ogromną popularnością.

- Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania. Bardzo nas cieszy, że taka impreza przypadła do gustu mieszkańcom, a zaproponowane przez organizatorów atrakcje były bardzo popularne - przekazuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Zarówno Regionalne Centrum Kultury, jak i jednostki organizacyjne gminy, a także Stowarzyszenie Chocianów 2023 miały dzisiaj dla mieszkańców bardzo ciekawą ofertę i widziałem, że nawet krytycy Pana Burmistrza bawili się dzisiaj na chocianowskim stadionie. To dodatkowo cieszy, bo udowadnia, jak bardzo był to trafiony pomysł - dodaje Wan.
Jakie atrakcje mogli napotkać chocianowianie na tutejszym stadionie Stali Chocianów? Od foodtracków, waty cukrowej, popcornu, kiełbasy i grochówki, przez dmuchańce, pokazy broni i możliwość samodzielnego strzelania paintballem i Archery Tag, po pokazy straży pożarnej i mecze: charytatywnego pomiędzy Madness Chocianów a Oldboyami Stali Chocianów i ligowego pomiędzy Stalą Chocianów a Mewą Kunice.

Zapraszamy do obejrzenia obfitej galerii zdjęć z dzisiejszych chocianowskich obchodów dnia dziecka poniżej.