Bożonarodzeniowy Jarmark w tym roku ze względów epidemicznych nie mógł się odbyć, ale lokalna telewizja Chocianow.tv (wideo poniżej) zdobyła informacje, które powinny ucieszyć wszystkich wspominających tamtą świetną imprezę. Chętni, którzy pojawią się na chocianowskim Rynku 23. grudnia od godziny 16:00 będą mieli okazję dostać nie lada upominek! To kolejna, choć nie jedyna świąteczna inicjatywa Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w tych trudnych dla wszystkich czasach COVID-19.

Jak zauważyli redaktorzy Chocianow.tv, grudzień, jak zresztą niemal cały rok 2020, był miesiącem pełnym dziwnych zdarzeń w naszej gminie. Wśród nich uwagę telewizyjnych dziennikarzy przykuło zniszczenie tradycyjnej choinki, która upiększała Rynek i wprowadzała chocianowian w prawdziwie świąteczny klimat. Wszystko wskazywało na to, że choinka na Rynku w tym roku już się nie pojawi, jednak z odsieczą przybył Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński.

- Postanowiłem, że nie mogą odbyć się święta bez choinki na Rynku w Chocianowie. Ostatnio mieliśmy dosyć przykre zdarzenie, ponieważ choinka, która zawsze była montowana została zniszczona przez wandali, ale oczywiście nie może być tak, że damy się wandalom - zakomunikował włodarz naszej gminy. - Wpadłem na pomysł i chcę w tym miejscu podziękować naszemu chocianowskiemu nadleśnictwu za to, że pomagają nam właśnie wybrać i prezentują choinkę, która stanie na chocianowskim Rynku. To jest właśnie to drzewo, zostało wybrane, mam nadzieję, że będzie ono tradycją takie właśnie stawianie żywego drzewka na chocianowskim Rynku - dodał Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.
Okazuje się jednak, że to nie jedyna atrakcja, jaka czeka na mieszkańców naszej gminy, bowiem najmłodsi będą mogli spotkać się ze świętym Mikołajem by otrzymać od niego upominek, a ci nieco starsi, będą mogli liczyć na prawdziwą świąteczną gratkę.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców 23. grudnia na chocianowski Rynek. Od godziny 16:00 będzie oficjalne odpalenie ozdób na choince. Wiem, że ma być wizyta świętego Mikołaja, mają być paczki dla najmłodszych. Ja też przygotowałem jeszcze dla Państwa jedną małą atrakcję, która zostanie uruchomiona 23. grudnia na chocianowskim Rynku - zaprosił tajemniczo Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Jak się dowiadujemy z plakatu (zdjęcie poniżej) zachęcającego mieszkańców do udziału w wydarzeniu 23. grudnia, na pierwszych 200 chętnych, którzy pojawią się na chocianowskim Rynku od godziny 16:00, czekać będą żywe drzewka! Choinki to gotowe do odbioru jodły pakowane, które do własnego domu będzie można otrzymać za darmo.

- Cała impreza odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi zasadami epidemiologicznymi, dlatego prosimy, aby ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa DDM - dystans, dezynfekcja, maseczka - przypomina Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
[KN]