- Były dmuchańce, występy taneczne i wokalne, zajęcia sportowe i pokazy ratownicze, zawody sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ćwiczenia Nordic Walking, a także Festiwal Holy, licytacje charytatywne dla chorej Zuzi i koncert zespołu Avangarde – wszystko w ramach IV Biegu Papieskiego, organizowanego pod patronatem Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek i Burmistrza Chocianowa Tomasza Kulczyńskiego przez Stowarzyszenie Szklary Dolne "Nasza Przyszłość", którego prezesem jest radny Paweł Baran - podsumowali ubiegłą sobotę w Szklarach Dolnych dziennikarze telewizji chocianow.tv.

Na tę imprezę zapraszaliśmy Państwa na naszym portalu w artykule: "IV Bieg Papieski już jutro" i kto był, ten wie, że było warto. Naszą szczególną uwagę przykuły Wasze wielkie serca, które pokazaliście podczas licytacji dla Zuzi.

- Multum pracy włożyliśmy, aby mógł odbyć się IV Bieg Papieski Szlakiem Szklar Dolnych - zaznaczył w mediach społecznościowych radny Paweł Baran, organizator imprezy. - Chciałbym Serdecznie Podziękować Karolinie Baran mojej Kochanej Żonie - Wiceprezes Stowarzyszenia za trud włożony i zrozumienie, Fundacji KGHM z Panią Prezes Heleną Krupską, która zaszczyciła swoją obecnością, Pani Marszałek Elżbiecie Witek za objęcie patronatu Honorowego, Burmistrzowi Miasta i Gminy Chocianów Tomaszowi Kulczyńskiemu za współorganizację imprezy, Anecie Trela - Dyrektor Biura Pani Marszałek, za obecność i godne reprezentowanie, Pani Senator Czudowskiej za wsparcie imprezy, Piotrowi Karwan, Radnemu Województwa Dolnośląskiego za wsparcie imprezy, Marcie Kikut, Joannie Tkaczyk, Monice Kania, Ani Baran - niezawodny Team Stowarzyszenia, Arturowi i Piotrowi Wandycz - za ufundowanie mega kosza na licytację, Kasprowi Nowakowi - za Świetne poprowadzenie licytacji, Januszowi Ślipko, Jerzemu Bałeckiemu, Andrzejowi Kuśmierczykowi, Radnym Gminy za wsparcie licytacji, Jackowi Nowickiemu wraz z kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych za wsparcie i udział ze swoim stoiskiem, OSP Szklary Dolne z Krystianem Dzikim na czele oraz przybyłym gościom, na których mogę zawsze liczyć i którzy mnie zawsze wspierają - wymienił Paweł Baran, Prezes Stowarzyszenia Szklary Dolne Nasza Przyszłość.
Wśród przedmiotów wylicytowanych były m.in. koszulki i piłka z podpisami zawodników KGHM Zagłębie Lubin, voucher na przejażdżkę rodzinną bryczką po Szklarach Dolnych od Piotra Kasperskiego, kosz pysznych naturalnych produktów lokalnych ufundowany przez Artura Wandycza i Piotra Wandycza, aniołki wykonane przez Izabelę Niewiadomską z Kuźni Przypadku Duszy i Pyłu, a także specjalną wejściówkę na tzw. backstage tegorocznych Dni Jagody. Ta ostatnia trafiła w ręce Senator Doroty Czudowskiej.

- Mam wielką nadzieję, że wszystkim uczestnikom się podobało i przy dalszym wsparciu szykuję się, mam nadzieję na za rok i kolejne biegi. Bo Najważniejsza jest WSPÓŁPRACA. Jeszcze raz Bardzo Serdecznie Wszystkim Dziękuję - dodał na końcu Paweł Baran, Prezes Stowarzyszenia Szklary Dolne Nasza Przyszłość, radny Rady Miejskiej w Chocianowie.
Najnowszy reportaż połączony z okiem kamery zaprezentowali dzisiaj dziennikarze chocianow.tv (do obejrzenia pod tym artykułem). My z kolei prezentujemy galerię zdjęć. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.