Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa informuje o zmianach, jakie czekają na Honorowych Dawców Krwi. Wszystko w związku ze zmianami w przepisach. Kiedy i w jakich godzinach będzie można oddać krew?

26 stycznia tego roku zmieniły się przywileje Honorowych Dawców Krwi, dzięki czemu możliwe jest "zwolnienie od pracy lub wykonywania obowiązków służbowych w dniu oddania krwi lub jej składników oraz w dniu następującym po tym dniu". Teraz RCKiK we Wrocławiu dostosowuje godziny funkcjonowania punktów poboru krwi w naszym regionie.

- Drodzy Krwiodawcy! Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom, zgodnie z zarządzeniem Dyrektora RCKiK we Wrocławiu ze względu na zwiększoną frekwencję Dawców w czwartki, uprzejmie informujemy, że od dnia 5.03.2021 r. w Terenowych Oddziałach w Lubinie, Legnicy i Głogowie wprowadzamy zmiany w godzinach rejestracji w czwartki (wydłużenie godzin rejestracji), a od dnia 19.03.2021 r. skrócenie godzin rejestracji w piątki - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu. - Wydłużamy oraz ujednolicamy godziny pracy we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem czwartku, który różni się godziną zakończenia pracy w poszczególnych Terenowych Oddziałach. Mamy nadzieję, że usprawni to aktualną obsługę Dawców oraz spotka się z Państwa przychylną aprobatą. Serdecznie prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami otwarcia naszych Terenowych Oddziałów oraz zachęcamy do telefonicznej rejestracji w celu umówienia wizyty - dodaje RCKiK we Wrocławiu.
Jak wynika z podanego grafiku, Terenowe Oddziały w Legnicy, Lubinie i Głogowie otwarte będą w godzinach: w poniedziałki od 7:00 do 16:00, we wtorki i środy od 7:00 do 12:00, a w piątki od 7:00 do 12:00 (zmiany godzin piątkowych zaczną obowiązywać od 19 marca). Z kolei w czwartki najkrócej będzie czynny oddział w Legnicy (od 7:00 do 14:30), nieco dłużej w Głogowie (od 7:00 do 15:00), a najdłużej krew oddamy w Lubinie (od 7:00 do 16:00).
[KN]