Każda z miejscowości gminy Chocianów ma zyskać na tej inwestycji. Wszystko dzięki dotacji w wysokości około 5 milionów złotych, jaką udało się pozyskać Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu. Na tym, że będzie widniej skorzystają nie tylko kierowcy i piesi. Sprawdzamy kolejne lokalizacje, w których mieszkańcy będą mogli poczuć się bezpieczniej.

Chodzi oczywiście o wymianę oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Chocianów. O tym, że Burmistrz Tomasz Kulczyński nie zwalnia tempa, a jego działanie spowodowało, że Chocianów odnosi kolejny spektakularny sukces finansowy za sprawą milionów złotych dotacji na kolejną ważną inwestycję, pisaliśmy na naszym portalu już wielokrotnie. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić gdzie dokładnie pojawi się nowe oświetlenie.

Ze względu na skalę tej inwestycji postanowiliśmy podzielić nasze artykuły. Najpierw sprawdziliśmy informacje o oświetleniu w Trzmielowie, tydzień temu pisaliśmy o zmianach na Zagórzu, dziś przyszedł czas na Ogrodzisko.

W okręgu radnego Pawła Bujaka

Ogrodzisko to kolejna miejscowość, gdzie zostaną nie tylko wymienione wszystkie istniejące punkty oświetlenia zewnętrznego, ale także pojawią się nowe, w już istniejącej sieci.

- Pozyskiwanie dofinansowań, przygotowywanie kolejnych wniosków o dotacje, wyszukiwanie grantów to tylko część tej ciężkiej pracy, jaką trzeba wykonać, aby mieszkańcy naszej gminy mogli poczuć, że ich otoczenie się rozwija. Jestem wdzięczny Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu i urzędnikom magistratu za możliwość współpracy i za to, że możemy razem te działania podejmować - komentuje radny Paweł Bujak. - Ważne jest, aby wszystko zaprojektować zgodnie z wytycznymi, unijnymi programami, aby te dotacje potem rozliczyć i żeby mieszkańcy mogli żyć w lepszych, bezpieczniejszych warunkach, co będzie możliwe właśnie dzięki wymianie oświetlenia. Cieszę się, że także Ogrodzisko zostało w tym planie ujęte - dodaje radny Bujak.
Oprócz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, wymiana oświetlenia w Gminie Chocianów będzie świetnym sposobem na zaoszczędzenie publicznych pieniędzy. Realne oszczędności sięgną 60% obecnych wydatków, dzięki czemu więcej pieniędzy zostanie w budżecie na kolejne inwestycje.

Takiego światła w Gminie Chocianów jeszcze nie było

Aktualnie sieć oświetleniowa, większość słupów, opraw i szaf sterowniczych są stare, wyeksploatowane i ulegają częstym awariom. Niestety cała sieć zużywa zbyt dużo energii elektrycznej, a mimo to natężenie oświetlenia jest zbyt małe. Zarówno wzdłuż ulic i dróg gminnych występują na przemian miejsca prześwietlone i niedoświetlone. Dzięki konkretnemu działaniu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego także to zagadnienie ulegnie spektakularnej poprawie.Zadanie ma zostać dofinansowane kwotą ponad 5 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Niebawem podzielimy się danymi dotyczącymi wymiany lamp w pozostałych miejscowościach naszej gminy, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych doniesień.