Ubiegły weekend był pracowity dla mieszkańców Żabic. Najpierw komisja konkursowa szukała najlepiej ozdobionej posesji, a potem użytkownicy mediów społecznościowych wybrali logo wsi, które będzie zdobić banery, tablice dydaktyczne i nie tylko.

Swoją tożsamość mieszkańcy Żabic budują od dawna. Z każdym tygodniem przybywa żabek, które zdobią posesje, płoty, domy, a także wjazdy do tej miejscowości, której sołtysem jest radny Rady Miejskiej Paweł Bujak. To właśnie jego działania promują naszą gminę w mediach ogólnopolskich i lokalnych, a także zwiększają zaangażowanie mieszkańców jego wsi. Pisaliśmy o tym w naszych artykułach: "Znaleźli sposób na promocję swoich miejscowości", "Miłe wieści z Żabic w ogólnopolskiej telewizji", "O Żabicach także w lokalnej telewizji", "Kolejna ogólnopolska stacja promuje działania radnego" oraz "Zdobią posesje, mogą wygrać nagrody".

Odwiedziliśmy zgłoszone posesje do Konkursu na najpiękniejszą posesję (tematyczną) w Żabicach. Wszystkie są przepiękne i aż żal, że musieliśmy wybrać tylko te 3 najpiękniejsze. Gratulujemy każdej rodzinie, która zmienia wygląd naszej wsi na lepszy i zapraszamy kolejnych mieszkańców do wspólnej zabawy - komentuje radny Paweł Bujak.
To jednak nie jedyne zdarzenie, jakie miało miejsce w ubiegłą niedzielę w Żabicach. Tym razem w wymiarze internetowym fani Żabic wybrali najlepsze ich zdaniem logo swojej wsi, spośród zgłoszonych propozycji.

Wybraliśmy logo naszej wsi. Wystarczyło wybrać swój typ i wpisać go w komentarzu. Będzie ono z Nami na banerach, tablicach dydaktycznych i nie tylko - tajemniczo odpowiada sołtys Żabic Paweł Bujak. - Dziękuję wszystkim za tak duży odzew przy wskazaniu nowego logo naszej wsi. Mieszkańcy Żabic są niezastąpieni i bardzo pomocni, jak zawsze - dodaje radny Bujak.
Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie nowo wybranego logo, a także fotografie z przebiegu prac komisji konkursowej wybierającej najlepiej przystrojone posesje.