Nowe miejsca pracy powstaną w naszej gminie za sprawą otwarcia dwóch nowych marketów. Z nowego sklepu najbardziej ucieszą się mieszkańcy Parchowa i Chocianowa, gdyż to właśnie tam ma powstać Dino.

Pierwsze sklepy Dino powstały w Polsce na terenie województwa wielkopolskiego jeszcze w ubiegłym wieku. W naszej gminie marka ma już dwa markety, jeden w Trzebnicach i drugi również w Chocianowie przy ulicy Bohaterów Wojska Polskiego.

Ideę marketów "Najbliżej Ciebie" stworzyliśmy w 1999 roku, kiedy na fundamencie polskiego kapitału, na terenie województwa wielkopolskiego, powstały pierwsze sklepy DINO - czytamy na stronie marketdino.pl. - W kolejnych latach systematycznie pracowaliśmy zarówno nad rozwojem sieci w nowych lokalizacjach, stałym podnoszeniem jakości oraz komfortem robienia zakupów przez naszych klientów.
Markety otwarte są w godzinach od 6:00 do 23:00 od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe. Aktualnie na stronie dyskontu prowadzona jest rekrutacja do pracy w sklepie w Chocianowie przy ulicy Trzebnickiej. Zatrudnienie tutaj mogą znaleźć także osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Cieszy mnie fakt, że Chocianów staje się miejscem dobrym do inwestycji i powstawania nowych miejsc pracy. Gmina stale się rozwija, a nowe usługi i handel świadczą o tym najlepiej - komentuje Krystian Wan z chocianowskiego magistratu.
Na razie nie wiadomo ile osób znajdzie zatrudnienie w nowych marketach, a także na kiedy planowane jest ich otwarcie. Jak dowiedzieliśmy się u źródła, wszystkie informacje będą na bieżąco przekazywane zgodnie z polityką firmy. Do tego tematu jeszcze powrócimy.
[KN]