Zaledwie tydzień temu pisaliśmy o tym temacie, aby zdemaskować fałszywe informacje powielane przez garstkę osób nieprzychylnych chocianowskiej władzy samorządowej, a już dziś sprawdziliśmy efekty działań Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Samochód bojowy Iveco Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie ma już nowe opony i jest gotowy do działania na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Dokładnie tydzień temu, w czwartek, 3 czerwca 2021 roku pisaliśmy o tym, że w sieci, na jednym z popularnych portali służących do zbiórki pieniędzy pojawiła się informacja o potrzebie kupienia opon dla wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie, w którym pytaliśmy kto i na co zbiera pieniądze "dla straży". Przy tej okazji ujawniliśmy, że główną intencją internetowej zbiórki mogła być chęć wzburzenia opinią publiczną przeciwko Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu.

Opony kupione, OSP może pomagać mieszkańcom

Wczoraj w mediach społecznościowych Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński poinformował o spotkaniu ze strażakami z Ochotniczych Straży Pożarnych z Chocianowa i Parchowa. Okazuje się, że pojawiające się w sieci informacje, jakoby włodarz Chocianowa nie chciał wesprzeć tutejszych strażaków, były zwyczajnymi kłamstwami.

Przykre, że totalna opozycja dla własnych interesów i pieniędzy przeinacza rzeczywistość... Dajcie już spokój - zaapelował do kłamców Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Są opony dla OSP Chocianów! Są akumulatory dla OSP Parchów! Pracujemy dla mieszkańców. Serdecznie dziękuję Piotrowi Wandyczowi, Marcinowi Ślipko, OSP Chocianów i OSP Parchów za spotkanie - dodał Kulczyński.
Zdjęcia ze spotkania na swojej stronie w mediach społecznościowych zamieścił włodarz Chocianowa, publikujemy je dla Państwa pod tym artykułem.

Dzięki inicjatywie Pana Burmistrza, z którym jestem w stałym kontakcie mamy klarowną sytuację. Opony dzisiaj zostały wymienione, dzięki czemu wóz bojowy Iveco wrócił do podziału bojowego, za serdecznie dziękujemy - komentuje sprawę Bartosz Chrzanowski, Prezes Zarządu OSP Chocianów. - W przestrzeni publicznej pojawiło się dużo niedomówień, które są nieprawdziwe, bo jesteśmy w stałym kontakcie z Panem Burmistrzem - dodał prezes chocianowskich ochotników.
Postanowiliśmy sprawdzić jak nowe opony prezentują się na strażackim wozie bojowym, dlatego poniżej prezentujemy także fotografie z już zamontowanymi, nowymi oponami na Iveco, które może służyć mieszkańcom.

Współpraca buduje

Okazuje się jednak, że to nie jedyne wsparcie, na jakie mogli liczyć w ostatnich dniach strażacy z naszej gminy, bowiem do Parchowa powędrowały nowe akumulatory (zdjęcia również poniżej). O tej sprawie rozmawialiśmy z Naczelnikiem OSP w Parchowie.

- Wyjeżdżając do zdarzenia nie mogliśmy odpalić samochodu bojowego Steyr Rosenbauer, ponieważ padły akumulatory, które miały ponad 5 lat. Musieliśmy odwołać wyjazd ciężkim samochodem, wyjechaliśmy wówczas średnim, a po powrocie z akcji napisałem prośbę do gminy o zakup dwóch sztuk akumulatorów - opowiada Adam Horoszczak, Naczelnik OSP w Parchowie. - Dostałem szybką odpowiedź, że akumulatory zostaną zakupione. Jesteśmy bardzo wdzięczni Burmistrzowi Kulczyńskiemu za ten zakup, który umożliwi nam ratowanie życia, zdrowia i dobytku mieszkańców naszej gminy - dodaje naczelnik Horoszczak.
O współpracy Burmistrza Kulczyńskiego ze strażakami z naszej gminy pisaliśmy w ostatnim czasie wielokrotnie. Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat przeczytacie w naszych artykułach: "Trzebnice z nowym wozem strażackim", "Straż w Michałowie bogatsza o nowy wóz", "Z Wrocławia na Podhale, z Podhala do Trzebnic", "Szklary Dolne z nowym sprzętem", a także "Burmistrz pomaga strażakom, strażacy pomagają mieszkańcom".