Na rynku w Chocianowie została udostępniona wystawa rozmaitych ptaków. Na 24 planszach można obejrzeć nie tylko piękne fotografie, ale również przeczytać opis o każdym z prezentowanych gatunków.

Na planszach znajdziemy ciekawostki m.in. o takich ptakach jak zimorodek, rudzik, brodziec piskliwy, czapla biała, bocian czarny, dzwoniec czy czarnogłówka. Autorem opracowania merytorycznego i zdjęć jest Andrzej Łużyński.

- Poza spędzeniem miło czasu na rozstawionych na rynku leżakach od dzisiaj zapraszamy również do oglądania wystawy zdjęć ptaków. Ekspozycja zawiera nie tylko piękne fotografie, ale również ciekawostki o każdym z prezentowanych gatunków. A dzięki dobrej współpracy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Pana Tomasza Kulczyńskiego z ZOO Lubin- Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie, Radną Powiatu Polkowickiego Marceliną Falkiewicz, Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Lubinie Tomaszem Górzyńskim oraz z Powiatem Lubińskim, wystawa jest użyczona bezpłatnie - czytamy na profilu Regionalnego Centrum Kultury.
Pracownicy RCK w Chocianowie zachęcają nie tylko do zrelaksowania się na wystawionych leżakach, ale także do obejrzenia wystawy. Wystawa będzie dostępna do wtorku, 4 maja 2021. Przez cały ten okres wystawa znajdować się będzie na Placu Wolności w Chocianowie.