Zarabiający tu dotychczas na życie niebawem będą mogli wrócić w to miejsce. Targowisko Gerber, bo o nim mowa, będzie wreszcie wyglądać jak przystało na gminę XXI wieku. Wszystko za sprawą uzgodnień Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i radnego Henryka Osolińskiego z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie.

Ten temat rozgrzewał emocje znacznej części mieszkańców naszej gminy. Lokalna telewizja Chocianow.tv ujawniła, że pracującym w tym miejscu ludziom wyłączono prąd za sprawą donosu radnego Piecha, który później postanowił sobie przypisać sukces rewitalizacji tego miejsca, pomimo, iż na sesji zapomniał zagłosować za przekazaniem pieniędzy na realizację tej inwestycji.

Bazar XXI wieku

Na szczęście są też dobre wieści związane z tym miejscem. Najpierw Burmistrzowi Miasta i Gminy Chocianów Tomaszowi Kulczyńskiemu udało się wyznaczyć nowe, tymczasowe miejsce dla sprzedających i kupujących, a w miejscu starego rozpoczęły się prace z udziałem ciężkiego sprzętu. Dzięki robotom rozbiórkowym będzie więcej miejsca na nowe targowisko

Pawilony handlowe prawie gotowe. Sobota to wykonany płot, dzisiaj położone instalacje wodna i elektryczna, teraz podbudowa pod kostkę i już wkrótce zobaczycie sami jak będzie pięknie - mogliśmy we wtorek wieczorem przeczytać na profilu Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie w mediach społecznościowych. - To realizacja uzgodnień Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i radnego Henryka Osolińskiego, a i kolejne niespodzianki w zagospodarowaniu tego terenu prawie gotowe.
Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się także jak będą wyglądały stojące tu niebawem pawilony handlowe. Wszystko wskazuje na to, że niebawem poinformujemy o kolejnych zmianach, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego portalu.
[KN]