Od początku bieżącego miesiąca nastąpiły zmiany w Komisariacie Policji w Chocianowie. Służbę w rejonach służbowych na terenie gminy Chocianów objęli sierżant Arkadiusz Żurawiecki oraz sierżant Aleksander Kapłon. Dotychczasowi dzielnicowi objęli stanowiska kierownicze w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach.

Nowi dzielnicowi objęli obowiązki z początkiem lipca 2020 roku. Zarówno sierżant Arkadiusz Żurawiecki jak i sierżant Aleksander Kapłon są policjantami od ponad 3 lat i na początku swojej służby byli związani z Samodzielnym Pododdziałem Prewencji Policji w Legnicy, z którego trafili do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Rejon pracy dzielnicowego sierżanta Arkadiusza Żurawieckiego to obszar na terenie gminy Chocianów obejmujący miejscowości Brunów, Chocianowiec, Jabłonów, Michałów, Ogrodzisko, Parchów, Pogorzeliska, Raków, Szklary Dolne, Trzebnice, Trzmielów, Żabice. Mieszkańcy poszczególnych wsi mogą się skontaktować z dzielnicowym pod numerami telefonów 47-87-47-606, 797-306-522 oraz pisząc na adres e-mail: dzielnicowy.chocianow3@polkowice.wr.policja.gov.pl.

Rejon pracy dzielnicowego sierżanta Aleksandra Kapłona to obszar Chocianowa w skład, którego wchodzą następujące ulice: Aleja Sybiraków, Bolka I Świdnickiego, Dominialna, Górnicza, Gwarków, II Armii Wojska Polskiego, Jagodowa, Kolonialna, Kościuszki, Krótka, Kwiatowa, Makowa, Malinowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego (parzyste 1-25), Odrodzenia, Parkowa, Piotrowska, Ratuszowa (nieparzyste 1-13), Różana, Słoneczna, Sosnowa, Sportowa, Szprotawska, Środkowa, Świerkowa, Tylna, Wrzosowa, Zacisze, Zamkowa. Mieszkańcy poszczególnych ulic mogą się skontaktować z dzielnicowym pod numerami telefonów 47-87-47-608, 797-306-521 oraz pisząc na adres e-mail: dzielnicowy.chocianow2@polkowice.wr.policja.gov.pl.

Dotychczasowi dzielnicowi młodszy aspirant Łukasz Baranowski oraz aspirant sztabowy Dariusz Wiącek awansowali na wyższe stanowiska. Obaj policjanci rozkazem personalnym Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach zostali mianowani odpowiednio na stanowiska Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach oraz Kierownika Posterunku Policji w Przemkowie.
[KN]