Wiosenne porządki idą pełną parą, a nowy sprzęt zakupiony z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego tę pracę ułatwia i przyśpiesza. Taki dzień jak dziś, suchy i słoneczny to znakomity czas na wiosenne porządki. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (poniżej).

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie już od dłuższego czasu porządkuje miasto z pozostałości po zimie, o czym wzmiankę sprzed blisko miesiąca możecie znaleźć na naszym portalu w artykule: "Porządkują gminę przed nadejściem wiosny (foto)". Wśród nich m.in. wycinka suchych gałęzi, grabenie, sadzenie czy plewienie.

Pogoda sprzyja porządkom

Dziś służby komunalne spotkać można w Chocianowskim Parku Piastowskim przy sprzątaniu ściółki z liści. Ciężkie to zadanie, bo ściółka pokryta jest dywanem zgniłych liści, a powierzchnia do posprzątania jest spora. Tę pracę usprawnia i przyśpiesza nowy sprzęt, który został zakupiony z inicjatywy włodarza naszej Gminy, Tomasza Kulczyńskiego.

Dzięki inicjatywie Burmistrza Tomasz Kulczyński zostaliśmy wyposażeni w sprzęt, który usprawnia i przyspiesza prace ogrodnicze na miejskich terenach zielonych - informują pracownicy MZGKiM w mediach społecznościowych.
Odkurzacz do liści, bo o nim mowa to praktyczne urządzenie, które ułatwia i przyśpiesza pracę. Dodatkowo taka praca mniej męczy niż w przypadku grabienia tradycyjnymi narzędziami ręcznymi. Nowe urządzenie nie tylko zbiera liście, ale bez problemu zbiera niewielkie i cienkie gałęzie, igliwie, szyszki oraz inne drobne pozostałości po zimie.

Zalety liściowej kołderki

Już teraz po częściowym uporządkowaniu parku widać budzącą się do życia przyrodę. Warto dla zdrowia fizycznego i psychicznego wyjść z domu i przejść się do parku czy lasu.

- W Naszym Parku sprzątamy liście tylko z pierwszej reprezentacyjnej części, druga tzw. dzika pozostanie częściowo przykryta liśćmi. Zalety liściowej kołderki - podkreślają pracownicy MZGKiM w mediach społecznościowych. - W ten sposób naśladujemy procesy istniejące w przyrodzie i umożliwiamy naturalny rozkład liści poprzez grzyby i inne organizmy. Jest to zarazem najprostsze nawożenie gleby. Dzięki niej wczesną wiosną gleba szybciej się ogrzewa co umożliwia szybszy rozwój niektórych roślin - dodają pracownicy komunalni.
Specjalnie dla naszych Czytelników wybraliśmy się do Chocianowskiego Parku Piastowskiego. Nie tylko po to, aby sprawdzić jak idą postępy prac pracowników Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, ale przede wszystkim, aby sprawdzić jak park budzi się do życia. Z tej okazji zrobiliśmy dla Was kilka ciekawych zdjęć, które zamieszczamy w galerii poniżej.