Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebnicach na ubiegłotygodniowym zebraniu zarządu przyjęła do swojej jednostki członka honorowego. W tej roli Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński.

Strażacy z Trzebnic postanowili docenić działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w rozwój gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród nich m.in. nowe wozy strażackie dla Trzebnic i Michałowa, o czym pisaliśmy w naszych artykułach: "Trzebnice z nowym wozem strażackim", "Straż w Michałowie bogatsza o nowy wóz" oraz "Z Wrocławia na Podhale, z Podhala do Trzebnic", a także sprzęt ratujący życie, o czym przeczytacie na stronie: "Szklary Dolne z nowym sprzętem".

W podziękowaniu za zaangażowanie Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w działania ochotniczych straży pożarnych w naszej gminie, za wiele wsparcia, a także za tę pamięć o nas i szacunek, którym darzy naszą pracę, postanowiliśmy odwdzięczyć się takim, mam nadzieję, miłym gestem, jakim jest przyjęcie Pana Burmistrza w poczet honorowych członków naszej OSP - przekazał nam Ryszard Baryluk, Prezes OSP Trzebnice.
Przypomnijmy, że na początku maja tego roku Burmistrz Kulczyński dziękował strażakom za ich trud, teraz to strażacy podziękowali Burmistrzowi.

- Bardzo serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. To dla mnie ogromny zaszczyt i bardzo doceniam to wyróżnienie. Co prawda munduru jeszcze nie mam, ale nadrobię - skomentował Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Mam też nadzieję, że "wkupne" zorganizować będę mógł w przyszłym tygodniu - dodał z uśmiechem.
Tomasz Kulczyński od początku swojej kadencji szczególną estymą darzy ciężką pracę strażaków w naszej gminie, o czym pisaliśmy na naszym portalu w artykule: "Omówili potrzeby strażaków". Nasza redakcja również gratuluje wyróżnienia i życzy tylu powrotów ilu wyjazdów.