Lokalna telewizja Chocianow.tv udostępniła przed momentem nagranie, na którym widać niebezpieczne zdarzenie na drodze wojewódzkiej nr 335 relacji Lubin – Chojnów, do którego doszło na terenie naszej gminy we wtorek, 13 kwietnia przed godziną 13:00 (wideo poniżej).

Na nagraniu, którym podzieli się jeden z widzów lokalnej telewizji Chocianow.tv widać ciężarówkę, której kierowca musiał zmierzyć się z miłośnikiem silnych wrażeń.

- Na przeciwnym pasie wykonywane były roboty, które ominąć próbował kierowca srebrnej Skody. Ten manewr niestety nie był wystarczająco przemyślany, bowiem zmusił kierowcę nadjeżdżającej z naprzeciwka ciężarówki do ostrego hamowania i zjechania na pas zieleni przy drodze. Na nagraniu widać także zdezorientowane służby drogowe odpowiedzialne za kierowanie ruchem - słyszymy opis zdarzenia na nagraniu.
Widz, który nadesłał nagranie miał także wspomnieć, że zapach opon po hamowaniu czuł jeszcze wjeżdżając do Lubina oddalonego od miejsca zdarzenia o około 10 kilometrów. Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało.