Jeszcze przed weekendem mieszkańcy Michałowa mogli cieszyć się z utwardzenia nawierzchni dróg w swojej miejscowości. Gmina zużyła około 50 wywrotek materiału służącego poprawie warunków jazdy w Michałowie.

W ostatnich dniach zakończono utwardzenie dróg gminnych na terenie wsi Michałów. To bardzo rozległa wieś, stąd utwardzeniem objęto blisko 6 km dróg gruntowych.

Tak jak Burmistrz zapowiadał w kampanii wyborczej, każda wieś jest tak samo ważna. Nie ma znaczenia ilu mieszka mieszkańców w tej czy innej miejscowości. Burmistrz wielokrotnie pokazywał, że nie przelicza wsie na glosy wyborcze. Najlepszym przykładem jest wodociągowanie Rakowa - podsumowuje Krystian Wan, rzecznik chocianowskiego magistratu. - W każdej wsi, małej czy dużej, jeśli Burmistrz obiecywał to realizuje dane słowo, i teraz przyszedł czas na drogi w Michalowie. Pamiętam, że Burmistrz zapowiadał to blisko 2 lata temu na spotkaniu w Michałowie i dzisiaj mamy tego efekty - dodaje Wan.
Wszystkie prace drogowe wykonywało specjalistyczne przedsiębiorstwo z Dolnego Śląska. Na mocy tego porozumienia prace drogowe będą również kontynuowane w przyszłym roku.

Drogi w Michałowie teraz są proste i równe jak nigdy przedtem. Ciesze się, że dzięki naszej współpracy mieszkańcy mogą zobaczyć, że realizacja zapowiedzi jest możliwa. Mieszkańcy Michałowa będą mieli po prostu lepiej - mówi radny Paweł Bujak.
To jednak nie koniec drogowych działań chocianowskiego magistratu. O kolejnych pracach poinformujemy niebawem w naszych kolejnych artykułach.
[KN]