W wybranych województwach uczniowie klas I-III wrócą do szkół już 26 kwietnia. To samo tyczy się zakładów fryzjerskich i salonów urody, które od przyszłego poniedziałku będą otwarte. Niestety mieszkańcy Dolnego Śląska, a zatem także naszej gminy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że łącznie dla 11 województw od najbliższego poniedziałku otwarte zostaną salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a nauka w klasach I-III odbywać się będzie na zasadach hybrydowych.

- Analizując sytuację też staramy się patrzeć na regiony, które cały czas pozostaje w nich sytuacja zróżnicowana - zaznaczył minister Niedzielski. - Nadal mamy regiony, w których sytuacja, jeżeli chodzi o poziom zakażeń jest trudna. Do tych regionu należy przede wszystkim województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie - wymieniał minister zdrowia.
To właśnie parametry dotyczące m.in. zakażeń i zajętości łóżek z respiratorami była podstawą do podjętej decyzji. Niestety obowiązujące obostrzenia jeszcze potrwają, chociaż minister nie zdradził terminu, kiedy powinniśmy spodziewać się ich luzowania. Gdy tylko zostaną podjęte decyzje dotyczące znoszenia zakazów i rygorów epidemicznych, poinformujemy o tym na naszym portalu.