Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki. Dzięki bezpłatnej komunikacji uczniowie w naszej gminie bezpiecznie dojadą do szkół.

Od jutra uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej w szkole, a od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Znamy harmonogram luzowania obostrzeń".

Co prawda Lubińskie Przewozy Pasażerskie wprowadziły ostatnio szereg zmian w kursowaniu, jednak za sprawą naszej umowy, w Chocianowie autobusy będą kursować zgodnie z normalnym rozkładem jazdy, co oznacza, że od jutra uczniowie klas I-III, a później także starsze dzieci i młodzież dojadą do swoich szkół na terenie naszej gminy - informuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Przypominam, że dzieci są odbierane z przystanków i bezpiecznie, z opiekunem odprowadzane do szkół. W tym zakresie nic się nie zmieniło i będziemy kontynuowali to popularne rozwiązanie - dodaje Wan.
Bezpłatna komunikacja, znana w naszej gminie jako żółte autobusy kursuje po drogach miasta i gminy od 2018 roku, po wygranych wyborach na urząd Burmistrza przez Tomasza Kulczyńskiego. Dzięki temu mieszkańcy mogą dojechać nie tylko do każdej miejscowości naszej gminy, ale także do pobliskich miast powiatowych: Polkowic i Lubina.