Mnóstwo interwencji mieli dotychczas strażacy, niestety także na terenie naszej gminy. Jak podaje portal 112 Polkowice w mediach społecznościowych do zdarzeń doszło w okolicach Brunowa i w Trzebnicach, gdzie rozdysponowane zostały trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Portal 112 Polkowice na bieżąco informuje o najważniejszych zdarzeniach z naszego regionu, w których udział biorą ratujący zdrowie i życie strażacy, ratownicy medyczni i policjanci. W związku z dzisiejszymi wichurami tylko do godziny 15:40 w powiecie polkowickim strażacy podjęli już ponad 50 interwencji. Niestety nie tylko wichura dała się we znaki.

Oprócz dziesiątek zdarzeń przy usuwaniu skutków silnego wiatru strażacy zmagają się dziś ze zdarzeniami dnia codziennego. W Trzebnicach doszło do pożaru sterty drewna oraz ciągnika. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z JRG Polkowice oraz OSP Trzebnice i OSP Nowa Wieś Lubińska - poinformowali reporterzy portalu 112 Polkowice. - Ponadto w okolicach Brunowa doszło do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Pojazd najechał na wystające na drogę drzewo - czytamy na popularnej stronie.
Ulice Chocianowa i drogi naszej gminy są dzisiaj wyjątkowo uczęszczane przez uprzywilejowane pojazdy na sygnale. Mamy nadzieję, że do wieczora sytuacja się unormuje.