W pierwszym naborze wypłacili ponad milion złotych, w drugim blisko półtora miliona, teraz planują rozdysponować ponad 2 miliony złotych. Te pieniądze pozyskane przez Burmistrza Tomasz Kulczyńskiego trafiają wprost do kieszeni chocianowian, którzy zdecydują się na wymianę starych kopciuchów na nowe piece. Dzięki temu wszyscy będziemy oddychać czystszym powietrzem.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie odkąd włodarzem Chocianowa został Tomasz Kulczyński, strumień pieniędzy odnalazł drogę do naszej gminy. Za sprawą działań obecnego Burmistrza mogliśmy pierwotnie liczyć na 4 miliony złotych, o czym pisaliśmy w artykule: "4 miliony dla Chocianowa". Później informowaliśmy o kolejnych naborach i rozdysponowaniu pozyskanych środków. Szczegóły znajdziecie na stronach: "Pierwszy milion trafił do mieszkańców" oraz "Kolejne 1,5 miliona złotych w kieszeni chocianowian".

Ponad 2.483.950 zł rozdysponowane - do podziału jeszcze blisko 2.106.050 zł

Pod koniec kwietnia rozpoczął się trzeci, ostatni nabór wniosków w ramach projektu poprawy efektywności energetycznej poprzez wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

Termin składania wniosku: 25.04.2022 r. - 31.05.2022 r. od pn. – pt. (III nabór); Punkt konsultacyjny: Pok. nr 4a (niski parter), tel. 76/ 818 50 20 – Gmina Chocianów godz. 14.00 - 17.00. Prosimy o wcześniejsze umawianie się telefonicznie na złożenie wniosków. Do podziału Gmina Chocianów w tym naborze ma 2 106 049,91 zł dla mieszkańców - przekazali urzędnicy chocianowskiego magistratu w mediach społecznościowych. - Pozyskane przez Burmistrza Tomasz Kulczyński środki pomogą Państwu w realizacji podjętych zadań inwestycyjnych dotyczących wymiany ogrzewania na ekologiczne - dodali we wpisie dostępnym na stronie Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
Ogłoszenie o naborze, regulaminy dotyczące procedur realizacji projektu grantowego, a także wnioski, pełnomocnictwa, oświadczenia, zgody i formularze dostępne na stronie chocianowskiego Biuletynu Informacji Publicznej (https://chocianow.bip.pbox.pl/public/?id=113986). Tak jak w poprzednich dwóch naborach, tak również w ostatnim urzędnicy oferują pomoc w wypełnieniu wszystkich dokumentów i doradztwo w zakresie koniecznych czynności.