Na początku listopada Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na poprawę bazy sportowej na Dolnym Śląsku. Dzięki szybkiej decyzji Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, część tych pieniędzy trafi do naszej gminy.

Dokładnie 15 tysięcy złotych z drugiej tury konkursu wojewódzkiego trafi do Trzebnic na poprawę bazy sportowej. Tutejsza Arka przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Chocianów pozyskała dofinansowanie na modernizację obiektu sportowego. Co zauważają wszyscy zaangażowani w ten projekt, nie byłoby to możliwe, gdyby nie szybka reakcja na konkurs.

- 30 klubów i stowarzyszeń z Dolnego Śląska otrzyma dofinansowanie w ramach II naboru wniosków do konkursu "Poprawa bazy sportowej". Z budżetu Województwa Dolnośląskiego trafi do nich (...) prawie 200 tysięcy więcej niż pierwotnie zakładano - poinformował w mediach społecznościowych Paweł Wybierała, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - Jestem pełen nadziei, że te środki pozwolą na wzrost aktywności fizycznej, szczególnie wśród dzieci i młodzieży - dodaje Wybierała.
Projekt zakłada dostawę i montaż trybun na 100 miejsc siedzących. Nowe wyposażenie boiska zwiększy bezpieczeństwo osób na nim przebywających, w szczególności dzieci, co w konsekwencji spowoduje większe zainteresowanie ofertą klubu. Działacze piłkarscy mają nadzieję, że to przełoży się na większą liczbę dzieci na treningach. Dzięki temu kibice piłkarscy zasiądą na nowych trybunach.

- Ogłoszenie o konkursie znalazłem na stronie internetowej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i po krótkiej naradzie z członkami zarządu oraz zawodnikami Arki Trzebnice postanowiliśmy wziąć w nim udział - komentuje Tomasz Kudyba, zawodnik i działacz Arki Trzebnice. - O pomoc zwróciłem się do naszego radnego Piotra Wandycza, który wraz z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim oraz pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Chocianów pomogli nam sporządzić ofertę i przesłać dokumenty - dodaje Kudyba.
Całkowity koszt trybun to około 50 tysięcy złotych, dlatego po decyzji Zarządu Województwa o przyznaniu 15 tysięcy złotych trzeba było znaleźć dodatkowe środki w wysokości 35 tysięcy złotych. Tu właśnie skutecznością wykazał się Burmistrz Kulczyński, który wyciągnął pomocną dłoń. Jeszcze przed wyborami Burmistrz Tomasz Kulczyński obiecywał wsparcie m.in. dla Arki Trzebnice. Wtedy kandydat na urząd burmistrza przyjechał do Trzebnic z bonem, teraz pomógł zdobyć dofinansowanie, a jak sam zapowiada - to jeszcze nie koniec!

- Sukcesywnie realizujemy obietnice. Rozwój sportowy mieszkańców jest dla mnie bardzo ważny, zwłaszcza w tak trudnych czasach, dlatego oczywistym była dla mnie decyzja o przekazaniu 35 tysięcy złotych - komentuje Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. - To nie jest nasze ostatnie słowo w kwestii Arki Trzebnice. Cieszę się, że wspólnie zmieniamy naszą gminę na lepsze - dodał Kulczyński.
To właśnie za sprawą zarządzania naszą gminą przez Burmistrza Kulczyńskiego pomimo wielu chętnych, to właśnie do Chocianowa trafią kolejne w tym roku pieniądze. Dotychczasowa infrastruktura uniemożliwia klubowi otrzymanie licencji OZPN na uczestniczenie w rozgrywkach wyższych szczebli, co działa demotywująco na zawodników i hamuje ich sportowy rozwój.

- Ogromne podziękowania dla Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego za szybką decyzję o wsparciu mieszkańców Trzebnic. Dzięki tej decyzji, a także skutecznej pracy urzędników chocianowskiego magistratu będziemy mieli szansę na rozwój naszej drużyny piłkarskiej - mówi Piotr Wandycz, radny Rady Miejskiej w Chocianowie, członek Klubu Radnych Chocianów 2023. - Czasu jest mało, bo musimy wykorzystać dotację z województwa do końca roku, ale jesteśmy już po wszystkich ustaleniach i wierzę, że wszystko się uda - dodaje Wandycz.
Trybuna powstanie na wale, który jest własnością Gminy Chocianów, a roboty rozpoczną się tuż po zakończeniu rundy jesiennej. Dzięki temu w rundzie wiosennej kibice Arki Trzebnice będą mogli wspierać swoją drużynę już na nowych miejscach siedzących. 

- Chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu, Piotrowi Wandyczowi oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Chocianów za pomoc w realizacji tego projektu. Zbudowana trybuna zapewni kibicom lepszy komfort oglądania meczów oraz innych wydarzeń odbywających się na naszym boisku, takie jak np. zawody strażackie - dziękuje Tomasz Kudyba, zawodnik i działacz Arki Trzebnice. - Chcielibyśmy również podziękować Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebnicach za udostępnianie szatni, bez której nie moglibyśmy przystąpić do rozgrywek A-klasy. Mamy nadzieje, że nasza współpraca będzie nadal układała się wzorowo - dodaje Kudyba.
Obecnie Arka Trzebnice zajmuje 6. lokatę w tabeli Klasy A w trzeciej grupie legnickiej z 23. punktami. Warto zauważyć, że w tym sezonie zawodnicy trzebnickiej Arki na własnym boisku nie przegrali żadnego pojedynku. Kolejne zwycięstwa swoich piłkarzy, kibice będą mogli oglądać już z nowych trybun.
[KN]