Zapadła decyzja. Już wkrótce ruszy opieka medyczna w weekendy, a jeśli będzie cieszyć się zainteresowaniem, to także w święta. Jak wiadomo od dawna Radna Anna Pichała zarzucała Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu brak działań w kierunku utworzenia dyżurów lekarskich dla mieszkańców w sobotę i niedzielę oraz dni świąteczne.

Na portalach społecznościowych można przeczytać że „W Chocianowie opieka świąteczna to ciągle temat w leżący w dziale pn. „kłamstwa wyborcze Kulczyńskiego”.Co zatem sprawiło, że Radna Pichała wraz z Radnym Piechem, na sesji Rady Miejskiej, w czwartek 31.10 br., nie zagłosowali za podjęciem projektu uchwały, która miała na celu m. in. przeznaczenie środków na ten cel?

Wszyscy zapewne widzą wiele zmian zachodzących w Gminie Chocianów. Burmistrz i jego pracownicy prężnie działają w każdej sferze, aby polepszyć życie mieszkańców oraz naprawić wieloletnie zaniedbania. Wiadomo, że nie wystarczy podjęcie decyzji w danej sprawie, ale także trzeba znaleźć środki na wykonanie zadania oraz przejść przez wiele etapów. Warto zaznaczyć, że nigdy Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów nie zaniechał swoich działań w kierunku opieki medycznej. Świadczyć może o tym niedawno przedstawiony projekt przychodni w Trzebnicach oraz fakt, iż szuka się środków na opiekę lekarską w dni wolne od pracy.

Mieszkańcy Gminy Chocianów mogą jednak odetchnąć z ulgą, ponieważ podczas czwartkowej sesji przegłosowano projekt uchwały większością głosów. Już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z darmowej opieki medycznej w weekend.