Do Świnoujścia dojechał właśnie pierwszy w tym sezonie wakacyjnym pociąg Kolei Dolnośląskich, którym również mieszkańcy Zagłębia Miedziowego będą podróżować nad polskie morze. We Wrocławiu odjazdu przypilnowali dziś rano Paweł Gancarz - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Michał Rado - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Damian Stawikowski, Prezes Zarządu Koleje Dolnośląskie S.A. Tym pociągiem mogą podróżować także mieszkańcy naszej gminy, do której pociągi powróciły za sprawą realizacji obietnicy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

W sobotę rano z Wrocławia Głównego odjechał do Świnoujścia pierwszy w tym sezonie wakacyjnym pociąg KD Premium Nadmorski. Jak podkreślają władze spółki, wszystkie bilety na premierowy przejazd zostały wyprzedane. Oznacza to komplet pasażerów na pokładzie.

- Koleje Dolnośląskie jadą nad Bałtyk, co doskonale wpisuje się w strategię zwiększania liczby par połączeń kolejowych – przekazał dziś rano Marszałek Województwa Dolnośląskiego Paweł Gancarz.
Czy znaleźli się tam także mieszkańcy naszej gminy? Wszystko możliwe, bowiem wyjeżdżając dzisiaj pociągiem z Chocianowa o godzinie 6:35 do Legnicy (przyjazd o 7:15) zdążyliby się przesiąść w Nadmorski, który do Legnicy z Wrocławia przyjechał na ten sam peron dokładnie 3 minuty później (7:18) - czytaj "Z Chocianowa do Świnoujścia w 5 godzin i 22 minuty".

Nad Bałtyk w każdy weekend przez całe wakacje

Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo oraz w kasach przewoźnika. KD Premium Nadmorski kursuje od dzisiaj do 1 września w weekendy, natomiast 15 sierpnia odbędą się dodatkowe kursy (jednego dnia w obu kierunkach), dzięki którym pojawi się dodatkowa możliwość spędzenia długiego weekendu nad morzem. Startuje też sprzedaż biletów na miejsca siedzące – można je zakupić w cenie 89 zł (z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry) i 99 zł (z Wrocławia). Skąd pewność, że Koleje Dolnośląskie już dojechały nad morze?

Z radością ogłaszamy, że już teraz aplikacja Kiedy Przyjedzie oferuje szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów Kolei Dolnośląskich. Wszystko po to, by podróżowanie KD było jeszcze łatwiejsze - zachęcają pracownicy Kolei Dolnośląskich. - Co możesz sprawdzić w aplikacji Kiedy Przyjedzie? Opóźnienia na podstawie GPS i unikalnego algorytmu: aplikacja oblicza opóźnienia, umożliwiając śledzenie rzeczywistego czasu przyjazdu pociągu. Informacje o zmianach w organizacji ruchu: dzięki danym dostarczanym przez dyspozyturę Kolei Dolnośląskich będziesz na bieżąco z opóźnieniami, zmianami na trasach, awariami sieci oraz innymi ważnymi informacjami dotyczącymi ruchu kolejowego. Numer peronu: dowiedz się, na którym peronie zatrzymuje się Twój pociąg na każdym z przystanków. Informacje o rozkładzie jazdy: sprawdź harmonogram odjazdów i przyjazdów dla wszystkich pociągów Kolei Dolnośląskich. Bądź mistrzem planowania! Aplikacja Kiedy Przyjedzie zapewnia dokładność GPS na każdym etapie Twojej podróży - wyjaśniają.
Wystarczy pobrać aplikację "Kiedy Przyjedzie" ze Sklepu Play lub App Store i zainstalować ją na swoim urządzeniu mobilnym. Funkcje działają także z przeglądarki internetowej. Wystarczy odwiedzić stronę kd.kiedyprzyjedzie.pl. Zapraszamy do bezpiecznego podróżowania koleją!