Już w najbliższą sobotę XI Bieg Borów Dolnośląskich, na który do Chocianowa zaprasza Burmistrz Tomasz Kulczyński. W biegu głównym startujący będą mieli do przebiegnięcia osiem kilometrów, zaś w konkurencji dla dzieci organizatorzy przewidzieli trasę o długości jednego kilometra.

O imprezie pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pisaliśmy niedawno na naszym portalu w artykule: "Bieg Borów Dolnośląskich już w sobotę". Start zaplanowany jest na godzinę 12:00 w najbliższą sobotę, 12 czerwca. Organizatorzy przewidują także atrakcje dla najmłodszych, czyli bezpłatny kącik zabaw dla dzieci biorących udział w biegu.

W programie imprezy w godzinach od 10:30 do 11:30 będzie weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych, o godzinie 11:50 nastąpi uroczyste otwarcie zawodów, które wystartują o 12:00 dla dorosłych na odległość 8 km, i o 12:10 dla dzieci na odległość 1 km. Na godzinę 13:15 organizatorzy przewidzieli wręczenie nagród i oficjalne zakończenie zawodów. To jednak nie koniec atrakcji.

Od godziny 10:00 do godziny 14:00 będzie można wziąć udział w akcji ekologicznej "Nie wyrzucaj do lasu!". W ramach nagrody rozdawane będą niespodzianki. Już o godzinie 12:15 otwarty zostanie kącik dla dzieci, które uczestniczyły w biegu, a na 15 minut później do godziny 14:00 zaplanowane zostało wspólne ognisko.

Biuro zawodów znajdować się będzie przy Nadleśnictwie Chocianów przy ulicy Kościuszki 23. Auto będzie można zostawić na parkingu pod sklepem Netto. Regulamin zawodów dostępny jest na stronie Klubu Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów. Możliwe są także internetowe zapisy elektroniczne.