W ubiegłą środę, 25 stycznia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Chocianowie zaliczyli wycieczkę do Legnicy, do której dostali się pociągiem Kolei Dolnośląskich za sprawą powrotu naszej gminy na kolejową mapę Polski, możliwego dzięki inicjatywie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Jak przebiegła podróż i jakie atrakcje czekały na nich na miejscu? Mamy obszerną galerię zdjęć i nagranie wideo!

Przypomnijmy, że to właśnie za sprawą inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pociągi mogły wrócić do Chocianowa po ponad 22 latach. Dlatego teraz mieszkańcy naszej gminy mają ułatwiony dostęp do pracy, lekarzy, galerii handlowych, kin i teatrów w przystępnej cenie bez konieczności podróżowania własnym środkiem lokomocji. Z tej okazji skorzystali uczniowie chocianowskiej podstawówki.

Pierwsza wizyta w teatrze, pierwsza jazda pociągiem, pierwszy spacer po Legnicy.... 25 stycznia klasy 1b, 2c i 3b, pierwszy raz w takim składzie, wybrały się na przedstawienie teatralne na "Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze" do Legnicy - poinformowali nauczyciele chocianowskiej podstawówki. - Zapraszamy na relację z wyjazdu - dodali.
Pod wpisem opublikowali obszerną galerię zdjęć (dostępną pod tym artykułem), a także nagranie pokazujące ile frajdy sprawił ten wyjazd młodym mieszkańcom naszej gminy. Zapraszamy do obejrzenia!