Dzięki Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu mieszkańcy Gminy Chocianów mogą wreszcie podróżować pociągami. Koleje Dolnośląskie mają szeroką ofertę dla swoich pasażerów. Dziś przyglądamy się opcji "Weekend z KD".

Z oferty "Weekend z KD" może skorzystać każdy podróżny. Bilet jest ważny od godziny 18:00 dnia roboczego poprzedzającego bezpośrednio następujące po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach wolnych. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ramach jego ważności.

- Cena biletu wg oferty "Weekend z KD" wynosi 59,00 złotych. Od ceny nie udziela się dodatkowych ulg. Do biletów "Weekend z KD" na każdy dzień obowiązywania oferty można nabyć bilet na przewóz roweru w cenie 12 złotych - czytamy na stronie Kolei Dolnośląskich.
Bilety "Weekend z KD" ważne są tylko w pociągach Kolei Dolnośląskich (za wyjątkiem "Pociągu do kultury" oraz połączeń specjalnych). Można jednak skorzystać z komunikacji przygranicznej na odcinkach (w obu kierunkach): Międzylesie(Gr) – Lichkov; Mieroszów(Gr) – Meziměstí; Lubawka(Gr) – Královec; Jakuszyce(Gr) – Harrachov; Zgorzelec(Gr) – Görlitz; Zasieki(Gr) – Forst(Lausitz).

CZYTAJ: "Mieszkańcy zadowoleni z pociągów"

Bilety można nabyć: w Biurach Obsługi Klienta KD i kasach biletowych KD, u obsługi pociągów i autobusów KD, w automatach biletowych prowadzących sprzedaż biletów KD, bezpośrednio na stronie kolejedolnoslaskie.plw Internetowym Systemie Sprzedaży eKD, za pośrednictwem platformy KOLEO, za pośrednictwem platformy BILKOM, za pośrednictwem systemu E-PODRÓŻNIK BILETY oraz we wszystkich kasach biletowych POLREGIO.