Polkowiccy policjanci w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń intensyfikują działania na ulicach miast i mniejszych miejscowości naszego powiatu. Liczne patrole sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Niestety już w pierwszych dniach nowych zasad zdarzyły się sytuacje, kiedy osoby ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W takich przypadkach funkcjonariusze stanowczo egzekwują stosowanie się do obwiązujących przepisów.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach koncentrują się na kontroli przestrzegania wprowadzonych z dniem 1 kwietnia kolejnych obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów. Policjanci w ramach działań, który celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. parki, place zabaw, ogródki działkowe, czyli wszystkie te obszary, gdzie mogą pojawić się osoby, których zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami być tam nie powinno.

Niestety, pomimo wprowadzonych zakazów, zdarzają się mieszkańcy, którzy bez ważnego powodu przemieszczają się poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych czy po prostu z nudów. Dzielnicowi z Przemkowa ujawnili kilka tego typu sytuacji i ukarali już pięć osób, które mimo zakazów znajdowały się w miejscach publicznych. Każda z nich otrzymała mandat karny w wysokości 500 zł, ale należy pamiętać również, że swoim zachowaniem narazili oni życie oraz zdrowie swoje i innych na niebezpieczeństwo.
[KN]