Chocianowski dzielnicowy wraz Przewodnikami Psów Służbowych Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Chocianowie. Jaki był cel i skutki tej wizyty?

Funkcjonariusze przyszli porozmawiać o specyfice służby, zadaniach, które realizują i warunkach przyjęć w policyjne szeregi. Wizyta miała na celu zainteresowanie przyszłych pracowników podjęciem służby w policji. Jak zauważają policjanci, młodzież słuchała gości z zaciekawieniem.

- Nie obyło się również bez dodatkowych pytań ze strony słuchaczy. Przedstawiciel Komisariatu Policji w Chocianowie i polkowickie policjantki, które na co dzień są przewodnikami psów służbowych gościli w Zespole Szkół w Chocianowie - informuje mł.asp. Przemysław Rybikowski Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Policjanci zostali zaproszoni przez uczniów klas, które w najbliższym czasie wejdą w obszar zawodowego życia - dodaje.
Na początku spotkania funkcjonariusze omówili formalne warunki jakie muszą spełnić kandydaci do służby w Policji. Wskazali krok po kroku procedurę doboru do służby, omawiając jej poszczególne etapy. Funkcjonariusze opowiadali zainteresowanym na czym polega szkolenie podstawowe, na które nowo przyjęci policjanci są delegowani, a także jak wyglądają początki służby w mundurze.

- Policjanci przedstawili, także strukturę Policji, opowiadając o tym jak wygląda codzienna praca w poszczególnych wydziałach. Dzielnicowy podkreślił, że służba w Policji daje możliwość realizowania swoich pasji - przekazał mł.asp. Przemysław Rybikowski. - Zakres zadań i umiejętności potrzebnych stróżom prawa, są tak szerokie, że wiele umiejętności, czy pasji stają się przydatne w codziennej służbie. Przewodnicy psów, motocykliści z wydziału ruchu drogowego, dociekliwi kryminalni, dyżurni, policjanci zajmujący się profilaktyką nieletnich, funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą, dzielnicowi, technicy kryminalistyki oraz policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego – dla wielu z nich obowiązki służbowe i zadania jakie są przed nimi stawiane, są także okazją do rozwijania swoich zainteresowań, łączenia hobby z pracą, a także zdobywania zupełnie nowych doświadczeń - dodał Oficer Prasowy KPP w Polkowicach.
Młodzież sprawiła wrażenie zainteresowanej omawianymi tematami, bowiem, jak zauważają stróże prawa, na koniec padło mnóstwo pytań na temat awansów i ścieżki kariery w Policji, na które policjanci starali się szczegółowo odpowiadać.