Ruszył nabór wniosków na udzielenie dotacji na wymianę starego pieca węglowego. Chocianów oraz okoliczne gminy w tym Lubin, Ścinawa, Prochowice i gmina Rudna przekażą swoim mieszkańcom ponad 16 milionów złotych.

Dofinansowania w formie grantów, będą udzielane m.in. wspólnotom mieszkaniowym, osobom fizycznym posiadającym prawo do dysponowania nieruchomością, które będą zainteresowane nowym źródłem grzewczym, innym niż dotychczasowe piece węglowe.

- Ubiegający się o dofinansowanie może liczyć na zwrot nawet do 70% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 20 tysięcy złotych na jedno gospodarstwo - przypomina Ewa Kałuzińska, naczelnik wydziału Inwestycji i Drogownictwa tutejszego Ratusza. - Wnioski w I naborze należy składać do dnia 17 sierpnia 2020 roku w sekretariatach swoich urzędów miejskich czy gminnych - dodaje naczelnik Kałuzińska.
Kolejny nabór odbędzie się już za rok. Środki na ten cel zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto i Gmina Chocianów łącznie otrzymała na ten cel prawie 4 miliony złotych. W roku bieżącym Chocianów przeznaczył na piecowe granty 2.427.503,66 złotych. W przyszył roku, podczas II naboru, do dyspozycji wnioskujących będzie jeszcze 1.562.496,34 złotych.

- W ramach naboru wniosków w urzędach samorządowych uruchomiono punkty konsultacyjne, które czynne są w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 14:00 do 17:00. W chocianowskim magistracie zainteresowani przyjmowani są w pokoju nr 4a - zaznacza Ewa Kałuzińska.
Wszelkie niezbędne dokumenty w tym umowa i wniosek dostępne do pobrania ze strony Biuletynu Informacji Publicznej.
[KN]