Klub Sportowy Stal Chocianów zwyciężył w transmitowanym na żywo przez chocianow.tv meczu z Płomieniem Radwanice aż 4:0. Pod naszym artykułem możecie obejrzeć skrót tego spotkania. Działacze Stali podziękowali także ekipie lokalnej telewizji za obecność podczas meczów. A jak poradziły sobie pozostałe drużyny z naszej gminy?

Wysoko, bo aż 4:0 wygrali zawodnicy Stali Chocianów, wicelidera tabeli legnickiej grupy klasy okręgowej z zajmującym czternastą pozycję Płomieniem Radwanice. Całość spotkania mogliście na żywo oglądać na naszym portalu dzięki transmisji lokalnej telewizji chocianow.tv pod artykułem: "Na żywo z Płomieniem Radwanice". Pod tym artykułem zamieszczamy publikowany dzisiaj skrót, czyli najciekawsze akcje tego spotkania. 

- Zarząd oraz działacze Klubu Sportowego Stal Chocianów pragną serdecznie podziękować całej ekipie chocianow.tv za obecność podczas naszych meczy. Dziękujemy za możliwość oglądania - przekazali działacze Stali Chocianów w swoich mediach społecznościowych.
Warto przypomnieć, że tutejsza ekipa telewizyjna chocianow.tv rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2019 roku. Od tego czasu dali się poznać z wielu programów opisujących życie naszej gminy, a także popularnych w czasach epidemii COVID-19 transmisji na żywo: Mszy Świętych oraz właśnie spotkań piłkarskich. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie programy i transmisje redaktorzy chocianow.tv nagrywają swoim prywatnym sprzętem i nie pobierają za to żadnych wynagrodzeń.

Prawie 20 bramek w B-klasie

Łącznie 19 goli padło w meczach, które rozgrywały drużyny z naszej gminy grające w drugiej grupie legnickiej B-klasy. Najlepszy wynik z Niedźwiedzic przywieźli do Parchowa piłkarze Victorii, którzy w ubiegłą niedzielę, 14 maja pokonali tamtejszą Iskrę 5:0. Zwycięstwo na swoim koncie odnotowali także piłkarze Kryształu Chocianowiec którzy w derbowym spotkaniu w sąsiednich Trzebnicach pokonali Arkę 1:0. Punktami podzielili się piłkarze Stal II Chocianów, którzy w wyjazdowym spotkaniu przeciwko KS Kłopotów-Osiek zremisowali 2:2. Ubiegły weekend zdecydowanie nie należał do WTS Relaksu Szklary Dolne, których zawodnicy po 90 minutach spotkania w Goliszowie schodzili z 9 bramkami straty, nie strzeliwszy tamtejszej Mewie ani jednej bramki.

Graliśmy mecz wyjazdowy z liderem rozgrywek LZS Mewa Goliszów. Niestety niespodzianki nie było, przegrywamy wysoko (...) 9:0 - podsumowali spotkanie działacze Relaksu. - Mecz z liderem potraktowaliśmy jak mecz ze średniakiem ligi, co skończyło się boleśnie. Mimo wszystko brawa dla Marcina Blicharskiego za kilka świetnych parad bramkarskich. Dziś gorzki smak debiutu poczuł Przemysław Paszek, miejmy nadzieję że w przyszłości takich wyników będzie mniej lub w przeciwną stronę. Gratulacje dla Gospodarzy i życzymy awansu do klasy A - dodali w mediach społecznościowych (kliknij link).
Już w tym tygodniu w niedzielę, 21 maja o godzinie 11:00 Stal II Chocianów zmierzy się u siebie z LZS Nową Wsią Lubińską, Victoria Parchów zagra u siebie z Arką Trzebnice, Kryształ Chocianowiec podejmie Mewę Goliszów, a Relaks Szklary Dolne powalczy o punkty ze Zrywem Stary Łom. O punkty, tym razem na wyjeździe z Orłem powalczą piłkarze pierwszej drużyny Stali. Ten mecz w sobotę, 20 maja o godzinie 17:00 w Zagrodnie. Poniżej prezentujemy skrót ubiegłotygodniowego spotkania Stali Chocianów. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.