- Dzięki rządowemu Programowi Polski Ład pozyskaliśmy aż 10.000.000 zł - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński, któremu dobre wieści osobiście przekazał Krzysztof Kubów, Sekretarz Stanu KPRM. To jednak nie jedyna kwota pozyskana na inwestycje w Chocianowie. Około 3.000.000 złotych z otrzymanych środków na budowę PSZOK-a w Chocianowie przeznaczy Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Relację przygotowała dla Państwa lokalna telewizja chocianow.tv (nagranie poniżej).

Już nie ponad 40, a ponad 50 milionów złotych udało się od początku kadencji pozyskać Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu i jego współpracownikom. Wszystko za sprawą drugiej edycji rządowego programu Polski Ład, z którego tym razem do budżetu Chocianowa wpłynie 10 milionów złotych. To jednak nie wszystko, na czym skorzysta nasza gmina. Także część pieniędzy, które pozyskał Związek Gmin Zagłębia Miedziowego powędruje na inwestycje w Chocianowie.

W ubiegły poniedziałek, 30 maja w Polkowicach przy siedzibie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego minister Krzysztof Kubów wręczył włodarzom Powiatu Polkowickiego symboliczne bony, za którymi do tutejszych gmin popłyną realne pieniądze na inwestycje. Chocianów tym razem zgarnął okrągłą sumkę – łącznie 10 milionów złotych - przekazali dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv. - Przypomnijmy, że to kwota, na którą nasz samorząd musiałby zbierać blisko pół dekady nie robiąc przy tym żadnych inwestycji - dodali. Reportaż obejrzycie także pod tym artykułem.
Swojego zadowolenia nie krył Burmistrz Tomasz Kulczyński, który także w mediach społecznościowych dziękował za udaną współpracę i pozyskane środki. W swoim wpisie dostępnym na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa oznaczył przy tej okazji m.in. Marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek, ministra Krzysztofa Kubowa, czy radnych sejmiku Piotra Karwana i Pawła Kurę.

Jestem MEGA szczęśliwy. Serdecznie dziękuję Krzysztofowi Kubów, Sekretarzowi Stanu KPRM z PiS za współpracę, tak ważną dla naszej Gminy. Dzięki Rządowemu Programowi Polski Ład pozyskaliśmy aż: 10.000.000 zł - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Dziękuję także naszym pracownikom za merytoryczną prace na rzecz rozwoju Gminy - dodał szef chocianowskiego samorządu.
To jednak nie wszystko z drugiej edycji Polskiego Ładu, na czym skorzysta Chocianów. Jak bowiem udało się ustalić dziennikarzom chocianowskiej telewizji, także część pieniędzy pozyskana przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego trafi bezpośrednio do Chocianowa, o czym zakomunikowali przewodnicząca zarządu ZGZM Małgorzata Frąckowiak oraz wiceprzewodniczący zarządu ZGZM Jacek Szwagrzyk.

To kolejny raz, kiedy Burmistrz Tomasz Kulczyński udowadnia, że umie pozyskiwać środki zewnętrzne na inwestycje lokalne, które jednoznacznie przełożą się na rozwój Chocianowa. To właśnie dobra współpraca jest gwarantem takiego działania i nikt nie ma wątpliwości, że obecny włodarz naszej gminy wie, jak to robić - podkreślili w reportażu dziennikarze chocianow.tv.
Zapraszamy do obejrzenia całego materiału filmowego poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.