- W całej naszej Gminie wymienię dla Państwa niemal wszystkie stare oprawy na nowoczesne energooszczędne oprawy LED, w niektórych miejscach, zgodnie z audytem także słupy wraz z oprawami - potwierdził Burmistrz Tomasz Kulczyński. W ubiegłym tygodniu ruszył montaż kolejnych nowych lamp LED - tym razem między blokami na ulicy Wesołej.

O tym sukcesie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, z którego skorzystają wszyscy mieszkańcy gminy pisaliśmy już na naszym portalu, a szczegóły znajdziecie w artykułach: "Spektakularny sukces Burmistrza Kulczyńskiego" oraz "Kolejne miliony złotych dla Chocianowa. Kulczyński nie zwalnia tempa". 

Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na to zadanie pozyskałem ponad 9 MILIONÓW (dokładnie 9.265.816 zł). Całość zadania to aż 12.354.421 zł - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Jestem dumny, że w ponad 3 lata pozyskałem dla Państwa rekordowe wsparcie w historii naszej Gminy, które przekroczyło już 57 milionów złotych - dodał włodarz Chocianowa.
Wszystko jednak wskazuje na to, że radny z tamtego okręgu wyborczego (wybrany przez mieszkańców ulic Armii Krajowej i Wesołej) nie może dopisać sobie tego sukcesu do swojej listy zrealizowanych obietnic wyborczych. Całą sprawę wyjaśnia szef chocianowskiego samorządu.

- Pomimo braku współpracy radnego z okręgu Wesoła, kolejny raz udowadniamy, że zrównoważony rozwój naszej Gminy to podstawa, i każdy mieszkaniec oraz jego potrzeby są dla mnie istotne - informuje Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. - Mieszkańcy nie mogą tracić inwestycji tylko dlatego, że radny z okręgu Wesoła w żadnym stopniu nie przyczynia się do trwających zmian, robót budowlanych dróg, chodników czy tak jak teraz wymiany lamp - czytamy we wpisie.
Ten sukces ma wielu ojców, bowiem obok Burmistrza Kulczyńskiego warto w tym miejscu wymienić m.in. Marszałków Cezarego Przybylskiego oraz Tymoteusza Myrdę. Radny z Wesołej do tego grona zaliczyć się jednak nie może.