Ministerstwo Finansów podało, że w przyszłym roku żaden samorząd nie będzie miał mniejszych dochodów niż sam sobie prognozował w maju tego roku. Sprawdziliśmy o ile więcej może pojawić się w kasie Gminy Chocianów.

Każda gmina prognozuje wpływy z podatków PIT i CIT na przyszły rok. Zgodnie z danymi uzyskanymi z Ministerstwa Finansów (MF) w chocianowskim budżecie zaplanowano łącznie 15 milionów 100 tysięcy złotych dochodów, a zgodnie z prognozą MF w tutejszej kasie pojawi o ponad pół miliona złotych więcej.

Żaden Samorząd w 2022 r. nie będzie miał mniejszych dochodów niż prognozował przed Polskim Ładem - czytamy na rządowej stronie Ministerstwa Finansów.
Ministerstwo Finansów planuje, że w 2022 roku do gminnej kasy w Chocianowie wpłynie dokładnie o 582 tysiące 660 złotych więcej niż wcześniej zaplanowano. Oznacza to, że dochody podatków PIT oraz CIT, a także z dodatkowej subwencji, którą planuje rząd, będą na poziomie 15 milionów 682 tysięcy 660 złotych.

JST w tym roku otrzymają dodatkowo m.in. 8 mld zł. Zostały one podzielone algorytmem, opartym na obiektywnych danych. Pieniądze te samorządy będą mogły wydać w tym lub przyszłym roku, zgodnie ze swoimi potrzebami - czytamy na rządowej stronie Ministerstwa Finansów.
Łączne dochody samorządowe z tytułu PIT i CIT w 2022 roku (wraz z 8 miliardami złotych) będą wyższe w skali kraju o 10,3 procenta od dochodów prognozowanych przez same JST przed ogłoszeniem Polskiego Ładu. Chocianów ma zyskać w przyszłym roku blisko 4% względem zaplanowanych na przyszły rok dochodów.