Kolejne dwa domy w Rakowie zostały w tym tygodniu podłączone do sieci wybudowanej dzięki decyzjom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Dzięki temu ponad połowa mieszkańców tej miejscowości może korzystać już z wodociągów, ale na tym nie koniec.

Jak informują pracownicy Zakładu Usług Komunalnych i Transportu Publicznego (dawne PWK) w tym tygodniu, oprócz bieżących zadań spółki, wykonali także dwa kolejne przyłącza do nowej sieci wodociągowej w Rakowie. To jednak nie jest ich ostatnie słowo w kwestii zapewnienia mieszkańcom tej miejscowości bieżącej wody, które naprawi wieloletnie zaległości w tym temacie.

- Tak jak informowaliśmy z początkiem października, w ostatnich dniach kolejnych dwóch odbiorców we wsi Raków będzie w najbliższym czasie korzystać z nowo wybudowanej sieci wodociągowej. Pomimo wielu innych zaplanowanych prac nasza Brygada wykonała kolejne dwa przyłącza w tym tygodniu. Teraz wykonujemy instalację wewnętrzną na zlecenie jednego odbiorcy. Drugi ma wykonać instalację we własnym zakresie - szczegółowo opisali swoje dokonania pracownicy ZUKiTP w mediach społecznościowych. - Dobra współpraca Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z Samorządem Województwa Dolnośląskiego umożliwiła Nam realizację tego zadania. W chwili obecnej 53% mieszkańców wsi Raków może korzystać ze zdrowej wody. Kolejne przyłącza w następnych miesiącach. Nie zwalniamy tempa i dalej działamy i rozwijamy Naszą Gminę Chocianów - dodali z dumą.
To głośny temat w naszej gminie, o którym już niejednokrotnie wspominaliśmy na naszym portalu. Szczegóły możecie znaleźć w naszych doniesieniach: "Coraz więcej gospodarstw w Rakowie podłączonych do wodociągów", "Zakończono I etap budowy sieci wodociągowej w Rakowie", "Obiecane 4 kilometry wodociągów w Rakowie" oraz "Raków dogania XXI wiek". Także lokalne telewizje zauważyły, jak to zadanie jest istotne dla mieszkańców naszej gminy, o czym pisaliśmy w artykułach: "Kolejne domy podłączone do wody" oraz  "Wodociągowa obietnica Kulczyńskiego okiem telewizji". Poniżej zdjęcia opublikowane z przyłączenia kolejnych dwóch gospodarstw.