W najbliższą sobotę, 9 stycznia 2021 odbędą się eliminacje do Turnieju o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, które są zarazem pierwszym etapem zmagań o Puchar Prezesa PZPN. Rywalizacja dla zespołów z Podokręgu Legnica odbędzie się w Chocianowie.

Strefa legnicka jest jedną z najmocniejszych w całym kraju. W obu kategoriach udział wezmą akademię czterech zespołów ze szczebla centralnego. KGHM Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Chrobry Głogów oraz Górnik Polkowice, a obok nich po cztery najlepsze zespoły w danej kategorii wiekowej. Wśród nich znajdzie się miejsce także dla Stali Chocianów.

- Noworoczne zmagania w halowym turnieju dla młodych piłkarzy na dobre wpisały się w kalendarz piłkarskich wydarzeń. Każdego roku widzimy tysiące cieszących się piłką dzieci. W ich poczynaniach można zobaczyć wielki progres, co dodatkowo pozwala nam ocenić w jakim kierunku idzie szkolenie w danych klubach - mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.
To nie pierwsze piłkarskie wydarzenie, które odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie. W ostatnich miesiącach odbyły się w niej m.in. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu, w którym zagrał najlepszych szesnaście kobiecych drużyn w Polsce. Tym razem w chocianowskiej hali rywalizować będą najlepsi zawodnicy młodego pokolenia z regionu. W zawodach zagrają piłkarze z roczników 2009 i 2010.

- Bardzo cenię sobie współpracę z panem burmistrzem, ponieważ zawsze możemy liczyć na jego pomoc. Zawsze z wielką przyjemnością pojawiam się w Chocianowie - dodaje Andrzej Padewski, który jest także wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W sobotę jako pierwsi, bo już o 9:00 na parkiet w Chocianowie wybiegną zawodnicy z rocznika 2010. Pięć godzin później rozpocznie się rywalizacja ich o rok starszych kolegów.

Zawody U10: Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Górnik Polkowice, Iskra Kochlice, Wilkowianka Wilków, Konfeks Legnica, Kuźnia Jawor.
Zawody U9: Zagłębie Lubin, Miedź Legnica, Chrobry Głogów, Górnik Polkowice, Iskra Kochlice, Konfeks Legnica, Stal Chocianów, Górnik Złotoryja.
[KN]