Ta impreza organizowana przy współpracy Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie, Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie oraz Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie od kilku lat gości w Trzmielowie w Gminie Chocianów. W tym roku wydarzenie miało swoje 15-lecie.

Na scenie zagościły zespoły: N’lem Folk, Łastiwoczka, Fajna Ferajna, Roztoka oraz Echo, a także występy recytatorskie i wokalno-taneczne dzieci i młodzieży. To właśnie występujący na scenie w Trzmielowie uświetnili ten wspaniały dzień spędzony zdecydowanie w rodzinnym gronie. Wśród atrakcji był także konkurs plastyczny, kiermasz rękodzieła ludowego, gry i zabawy sportowe z nagrodami oraz dobra zabawa przy łemkowskiej muzyce, grochówka, grill, regionalne łemkowskie potrawy, a także atrakcje dla najmłodszych: zamek ze zjeżdżalnią, animacje i wiele innych atrakcji.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w organizację naszego wspaniałego wydarzenia, jakim jest Przywitanie Łemkowskiego Lata w Trzmielowie, na chocianowskiej ziemi. W szczególności Miastu i Gminie Chocianów, Regionalnemu Centrum Kultury w Chocianowie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego , Urzędowi Miasta w Lubinie, Sołectwu w Trzmielowie oraz wiernym Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu wydarzenie Łemkowskiego Lata cieszy się coraz większą popularnością na terenie Dolnego Śląska. Dziękujemy bardzo serdecznie ekipom Pani Elżbiety Kowalczuk i Pani Agaty Wesołowskiej, a ponieważ osób wspierających wydarzenie jest tak wiele, że nie sposób wymienić każdego z imienia i nazwiska, dlatego też wszystkim razem i każdemu z osobna z głębi serca serdecznie dziękuję - dodaje ks. proboszcz Bogdan Repeła. - W sposób szczególny pragnę również docenić rolę i zaangażowanie w wydarzeniu Pani Sołtys Trzmielowa Marii Kuzemczak, która jak każdego roku pilnie koordynowała i wpierała wszystkie działania związane z organizacją imprezy. Dziękuję za obecność i wsparcie Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Piotrowi Wandyczowi, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Ryszardowi Bartoszowi oraz Radnym Gminy, a także Mieszkańcom Trzmielowa i wszystkim dostojnym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wyrażam słowa wdzięczności również naszym wspaniałym wykonawcom: zespołom artystycznym, naszym utalentowanym dzieciom i młodzieży, którzy mieli okazję zaprezentować się na tegorocznym Festiwalu Kultury Łemkowskiej pn. Przywitanie Łemkowskiego Lata w Trzmielowie - dodał ks. Bogdan Repeła.
Poniżej publikujemy galerię zdjęć z Przywitania Łemkowskiego Lata, z których część jest naszego, redakcyjnego autorstwa, a część pochodzi również od organizatora.