Już dzisiaj przed uczniami klas ósmych szkół podstawowych namiastka egzaminu dojrzałości. To m.in. od wyników dzisiejszych testów zależeć będzie do jakich szkół średnich się dostaną i jak będzie wyglądać ich edukacyjna przyszłość. Za naszym pośrednictwem powodzenia życzy Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Egzamin ósmoklasisty to 3 dni sprawdzianu wiedzy z języka polskiego, matematyki i angielskiego (lub innego języka nowożytnego). Dziś o godz. 9:00 uczniowie zmierzą się z językiem polski.

- Chciałbym z tego miejsca życzyć wszystkim naszym ósmoklasistom udanych egzaminów. To z pewnością ważny dla Was sprawdzian umiejętności zdobytych przez wszystkie lata edukacji. Jestem przekonany, że nasze szkoły przygotowały Was na ten dzień bardzo dobrze i poradzicie sobie z tym testem doskonale, dlatego życzę bezstresowego, spokojnego egzaminu, wyśmienitych wyników i rozpoczęcia nauki w Waszych wymarzonych liceach, technikach i szkołach branżowych, z których jedna z najlepszych w regionie znajduje się w naszym mieście - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Życzenia złożył w imieniu grona pedagogicznego wspomnianej szkoły, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie, radny Piotr Machoń.

- Drodzy uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej. Przed Wami ważny moment jakim bez wątpienia jest egzamin ósmoklasisty. Wspólnie z Waszymi najbliższymi trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najwyższych wyników - czytamy na stronie szkoły w mediach społecznościowych. - W ciągu tych trzech dni niech towarzyszy Wam optymizm i wiara we własne umiejętności. A już po przekroczeniu tego etapu kariery edukacyjnej życzymy właściwych wyborów przy planowaniu dalszej drogi rozwoju osobistego. Powodzenia - dodał Piotr Machoń, dyrektor szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami Zespołu Szkół w Chocianowie.
Cała nasza redakcja również przesyła życzenia "połamania piór" i samych łatwych pytań.