Jak poinformował portal 112 Polkowice pali się drewutnia położona w Chocianowie przy ulicy Piotrowskiej. Na miejscu pracuje łącznie osiem zastępów straży pożarnej z Polkowic, Chocianowa, Parchowa i Trzebnic.

Tuż przed godziną 17:00 na portalu 112 Polkowice w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o pożarze w Chocianowie.

Trwa akcja gaśnicza w miejscowości Chocianów, gdzie przy ul. Piotrowskiej doszło do pożaru drewutni, który rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej z JRG Polkowice oraz dwa z OSP Chocianów, dwa zastępy z OSP Parchów oraz zastęp z OSP Trzebnice - czytamy na stronie 112 Polkowice.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie jest przyczyną pożaru.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 17:45
Portal 112 Polkowice w mediach społecznościowych zaktualizował i usystematyzował informacje dotyczące zdarzenia, które miało miejsce dzisiaj (1 lutego) w Chocianowie przy ulicy Piotrowskiej po godzinie 16:00.

Zapaleniu uległa komórka z drewnem, pożar bardzo szybko rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny - czytamy w serwisie. - 17:45 - Pożar został na szczęście szybko opanowany trwa rozbieranie nadpalonych elementów budynków i dogaszanie zarzewi ognia - dodaje portal 112 Polkowice.
[KN]