- Do startu coraz mniej czasu (28 maja już niebawem)... zachęcamy do zapoznania się z tegoroczną trasą biegu - informują organizatorzy XII Biegu Borów Dolnośląskich z Klubu Olimpijczyka Chocianów.

Przypomnijmy, że już w najbliższą sobotę, 28 maja odbędzie się XII Bieg Borów Dolnośląskich, który na stałe wpisał się w tradycję Chocianowa. Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy Nadleśnictwie Chocianów (Kościuszki 23). Biegi odbędą się na trasach rezerwatu przyrody "Czarne Stawy": bieg główny na dystansie 8 km oraz biegi dla dzieci na dystansach 250 m i 1 km. Teraz przyszedł czas na szczegóły trasy głównej.

- Trasa XII Biegu Borów Dolnośląskich liczy około 8,2 km długości. Przebiega przez bardzo atrakcyjne pod względem przyrodniczym i turystycznym tereny miejscowości Chocianów. Biegnie przy granicy Rezerwatu Przyrody „Czarne Stawy”, częściowo przebiega przez szklak pieszy, szlak rowerowy, ścieżkę edukacyjną, zahacza też o Wzgórze Fryderyka na którym usytuowana jest stara Wieża Widokowa - informują organizatorzy z Klubu Olimpijczyka w mediach społecznościowych. - Start i meta usytuowane są przy zabytkowej alei dębowej zwanej też torflinią. Na dystansie będzie do pokonania kilka podbiegów i zbiegów ale trudności technicznych nie zabraknie też na płaskich odcinkach o których możemy powiedzieć, że są… mocno terenowe - dodają organizatorzy. Cały wpis dostępny na stronie: https://www.facebook.com/klubolimpijczyka.zschocianow.
Dostępna jest już także mapa trasy (zdjęcie poniżej). Sama impreza biegowa dla dzieci i dorosłych zaczyna się od godziny 12:00. Organizatorzy przewidują wspólne ognisko po zawodach, Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci biorących udział w biegu, akcję ekologiczną "Nie wyrzucaj do lasu!", dzięki której będzie można przynieść zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Zapisy elektroniczne dostępne są na stronie: http://feniks-timing.pl/index.php/wydarzenie/xii-bieg-borow-dolnoslaskich. Informowaliśmy o tym w naszym artykule "XIX Gold-Dogtrekking i XII Bieg Borów Dolnośląskich w Chocianowie".

To nie jedyna atrakcja tego dnia

Po raz pierwszy swój start w Chocianowskim Parku Piastowskim będzie miał także Dogtrekking, czyli bieg na orientację z psami. Dopuszcza się start jednego zawodnika z maksymalnie dwoma psami. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.gold-dogtrekking.prv.pl/W tym biegu również organizatorzy przewidują trzy dystanse na trasach, tym razem o długości 18 km, 22 km oraz 30 km, a wszystko w naszych okolicznych lasach. Te zawody zaczynają się zdecydowanie wcześniej, bowiem już od godz. 8:00 rano i potrwają do godz. 18:00. Organizatorem zawodów jest Fundacja Mam Pomysł.