Ta kadencja powinna zapaść w pamięci naszej gminy za sprawą mnóstwa dotacji zewnętrznych. To właśnie od końca 2018 roku za sprawą decyzji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i jego współpracowników do gminy Chocianów strumieniem płyną pieniądze unijne i dofinansowania zewnętrzne. Tym razem na kwocie 353 tysięcy 600 złotych skorzystają użytkownicy chodnika przy ulicy Pileckiego. 

O tym, że to Chocianów wreszcie korzysta z zewnętrznych dotacji pisaliśmy na naszym portalu już wielokrotnie. Niektóre ze zrealizowanych inwestycji sfinansowanych z pozyskanych pieniędzy odnajdziecie w naszych artykułach: "Ponad 16 milionów na nowe piece", "Kolejne środki pozyskane", "Słowny jak burmistrz", "Darmowe punkty hotspot w Chocianowie", "Kolejna inwestycja dofinansowana" oraz "Powiat zainwestuje ponad 6 milionów złotych w Chocianowie". Teraz możemy potwierdzić, że kolejne setki tysięcy złotych z zewnątrz przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

- Mamy to! Ponad ćwierć miliona złotych! Kolejne dotacje dla Chocianowa - poinformował w mediach społecznościowych włodarz naszej gminy, Tomasz Kulczyński (cały wpis: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/242339691236717). - Tym razem oczekiwany przez dziesięciolecia chodnik i przejścia dla pieszych. Tak, te które Państwu obiecałem, podziękowania dla Krzysztofa Kubów, Sekretarza Stanu KPRM oraz Jarosława Obremskiego, Wojewody Dolnośląskiego. Inwestycje wraz z PiS, dzięki rzeczowej i merytorycznej współpracy stają się faktem - zaznaczył Burmistrz Tomasz Kulczyński.
To właśnie udana współpraca stanowi gwarancję skutecznego pozyskiwania i wykorzystania środków zewnętrznych. Rozumie to Burmistrz Tomasz Kulczyński, ale czy zrozumie lokalna opozycja? Na te wnioski radni mają jeszcze dwa lata.