Jutro Boże Ciało, dzień wolny od pracy, jednak nie od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej, bowiem w ten dzień katolicy wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Z tej okazji ksiądz Proboszcz Stanisław Łobodziec zaprasza wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwie, które odbędzie się jutro o godzinie 10:00 na chocianowskim Rynku.

Dokładnie od 29 marca do końca maja tutejsza telewizja Chocianow.tv transmitowała na żywo nabożeństwa celebrowane przez Parafię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie. Było to spowodowane licznymi rządowymi ograniczeniami w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Przez ten czas wierni mogli uczestniczyć on-line w trzynastu Mszach Świętych, a także Adoracji Krzyża i Wigilii Paschalnej.

Łącznie wszystkie transmisje zostały obejrzane dotychczas blisko 20 tysięcy razy, czyli średnio każda z transmisji Mszy Świętej przyciągnęła uwagę około 1500 razy. Oznacza to, że jeśli przed odbiornikami w jednym czasie przebywały około 3 osoby, to Chocianowska Telewizja docierała do ponad 4 tysięcy osób tygodniowo. Nie ma jednak lepszych sposobów na wspólne przeżywanie uroczystości niż osobista obecność na Mszy Świętej, dlatego tutejsi duchowni zapraszają do aktywnego udziału w nabożeństwach. Najbliższa okazja właśnie jutro na chocianowskim Rynku.

- W tym tygodniu będziemy obchodzić piękną uroczystość Bożego Ciała, na którą bardzo serdecznie zapraszam, o godzinie 10:00 będzie odprawiana centralna Msza Święta przed Kościołem na tle Krzyża Misyjnego - mówi na nagraniu ksiądz Proboszcz Stanisław Łobodziec - po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Jeszcze raz bardzo serdecznie Was zapraszam do wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga - dodaje proboszcz.
Na nagraniu ksiądz proboszcz zachęca, aby przynieść ze sobą składane krzesełka, jednak jak się dowiedzieliśmy Regionalne Centrum Kultury zapewni blisko 140 krzeseł, które rozstawione zostaną przed jutrzejszą mszą z zachowaniem bezpiecznych odległości. Organizatorzy proszą także o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych, ubranie maseczek, by nic przykrego nikomu się nie stało.
[KN]