Najnowsze nagranie z przebiegu realizacji inwestycji drogowej w Chocianowcu opublikowała telewizja chocianow.tv - całość do obejrzenia pod naszym artykułem. To jednak przeszkadza opozycji, która "w swoim starym stylu" manipuluje i insynuuje, jakoby ta inwestycja miała być już zakończona. Do sprawy odniósł się szef największego klubu radnych Chocianów 2023, jednocześnie radny z Chocianowca, Artur Wandycz.

Przede wszystkim należy przypomnieć, że w listopadzie ubiegłego roku Burmistrz Tomasz Kulczyński w towarzystwie pracowników chocianowskiego magistratu podpisał umowę na realizację tej inwestycji, o czym poinformował m.in. w swoich mediach społecznościowych (kliknij link). O samej inwestycji pisaliśmy natomiast w artykule: "Nowy asfalt na około 4 kilometrach gminnej drogi w Chocianowcu".

Pamiętam jak w 2018r. podczas spotkania przy świetlicy w Chocianowcu obiecałem Państwu, że jeśli wygram wybory to przebuduje całą drogę przez wieś. Wiele osób mi wtedy nie wierzyło i mówiło że to nierealne. Dotrzymuję zatem słowa i kolejny raz realizuje obietnice. Dzisiaj podpisałem umowę na przebudowę drogi w Chocianowcu wraz z malowaniem pasów bocznych osi jezdni - przekazał wówczas Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Co bardzo istotne nasza Gmina jako wkład własny dołoży jedynie 48 165,57 zł (zaledwie czterdzieści osiem tysięcy złotych). Czas wykonania wg umowy: 56 tygodni od daty podpisania umowy, tj. do 18.12.2023 r. Ustaliłem z Wykonawcą wybranym w transparentnym i uczciwym przetargu, że inwestycja ruszy już na wiosnę - dodał wówczas włodarz Chocianowa.
To nie przeszkadzało jednak opozycji, zagnieżdżonej mentalnie prawdopodobnie jeszcze w ubiegłym stuleciu, aby manipulować, jakoby ta inwestycja została już zakończona. Dodatkowo opozycyjni malkontenci oceniają efekty prac drogowców, jako "prostacką fuszerkę". Czy tego typu opinia to sumiennie wyważona ocena, czy może zawiść przemawiająca przez ludzi, którym nic się w życiu nie udało? O komentarz poprosiliśmy radnego Artura Wandycza, który został wybrany m.in. przez mieszkańców Chocianowca do tutejszej Rady Miejskiej.

Bardzo się cieszę, że opozycja wreszcie dostrzega realizację wiekopomnych inwestycji, jak powrót kolei do Chocianowa, budowę ścieżki rowerowej z Chocianowa przez Chocianowiec, Trzebnice, Brunów, Szklary Dolne aż do Lubina i że dostrzegła też naprawę drogi gminnej w Chocianowcu. Dziwi mnie co prawda, że choć ci ludzie przez lata rządzili w gminie, obiecywali podstawowe dobra, których nigdy nie zrealizowali i ostatecznie niczego nie osiągnęli, poza apanażami, prywatnymi mieszkaniami dla swoich i kasą gminną na własnych kontach, teraz pouczają ludzi skutecznych, jak mają rządzić - komentuje radny Artur Wandycz. - Sugerowanie, że inwestycja drogowa w Chocianowcu już się zakończyła jest prymitywnym kłamstwem i każdy kto pokusi się o stwierdzenie, że wykonanie tej drogi jest prostackie świadczy o tych, którzy wysuwają takie oceny, a nie o samej inwestycji - kwituje zbulwersowany kłamstwami opozycji szef klubu radnych Chocianów 2023.
Wczoraj wieczorem zdjęcia pokazujące różnice pomiędzy tym, co było niedawno, a tym co jest teraz - w trakcie tej inwestycji (zdjęcia pod nagraniem wideo). Jak udało nam się ustalić, choć inwestycja nie jest jeszcze zakończona, to mieszkańcy mogą korzystać już z nowej nawierzchni. Wszystko po to, aby drogowcy mogli ocenić m.in. jak pierwsza warstwa asfaltu "pracuje" pod kołami aut.

- Przed wykonawcą jeszcze do położenia druga warstwa i nie tylko. Zjazdy, skrzyżowania z drogami gruntowymi, ale już można korzystać - o następnych pracach poinformujemy - przekazali pracownicy magistratu w mediach społecznościowych. - Tak realizowana jest obietnica Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego - dodali.
Przedwyborcze podrygi opozycji ewidentnie koncentrują się na szukaniu dziury w całym. Skończyć się mogą one jednak w sądzie, bowiem kolejny raz naruszone zostało dobre imię... tym razem firmy, która realizuje inwestycję drogową w Chocianowcu. Do tej sprawy z pewnością powrócimy. My z kolei prezentujemy opublikowane dzisiaj nagranie z serii "okiem kamery" lokalnej telewizji chocianow.tv. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.