Samorządowcy Zagłębia Miedziowego podjęli decyzję o przekazaniu pieniędzy na utworzenie stanowiska intensywnej terapii, do którego trafiają pacjenci z naszego regionu z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

W skład sfinansowanego przez włodarzy naszego regionu stanowiska wejdzie m. in. łóżko z materacem, respirator, kardiomonitor, monitor do pomiaru rzutu serca, osiem sztuk pomp infuzyjnych (osiem sztuk), stacja dokująca do pomp, stojak do stacji dokującej, pompy do żywienia i ssak elektryczny.

- Kupujemy respirator dla szpitala zakaźnego w Bolesławcu - oznajmił na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki - Niech ten sprzęt zawsze będzie w gotowości, bez potrzeby jego wykorzystywania - dodał.

Włodarze Chocianowa, Polkowic, Gaworzyc, Grębocic, Przemkowa, Radwanic, Kotli, Żukowic i Powiatu Polkowickiego postanowili przekazać łącznie ćwierć miliona złotych.

- Wśród naszych mieszkańców na szczęście nie ma osób, u których wykryto COVID-19, zdajemy sobie jednak sprawę z powagi sytuacji, dlatego postanowiłem wesprzeć tę słuszną inicjatywę - kwituje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński - cieszę się, że udało się zebrać tak pokaźną sumę.

Ostatnie dostępne dane podają pracownicy Powiatu Polkowickiego. Łącznie w naszym powiecie objętych izolacją było wczoraj 158 osób, z czego w Chocianowie objęto kwarantanną 39 osób. Dotychczas u trójki mieszkańców naszego powiatu stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2, na szczęście nie wzrosła liczba ofiar koronawirusa.
[KN]