W poniedziałek, 17 czerwca te utrudnienia mogą dać się mieszkańcom we znaki. Może być głośno przez cały dzień, a nawet do późnych godzin wieczornych. Wszystko za sprawą inwestycji realizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Chocianów.

O tym, że w centrum miasta, przy basenie Delfinek powstaje skate-park wiadomo nie od dziś. Informowaliśmy o tym na naszym portalu w artykułach: "Skate-park coraz bliżej", "Inwestycji ciąg dalszy" oraz "Prace na zaawansowanym poziomie". Teraz firma realizująca tę inwestycję ostrzega, że kolejny etap prac może zakłócić spokój mieszkańców.

- W dniu 17.06.2024r, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą będą prowadzone prace związane z wylewaniem posadzki betonowej skateparku. Ponieważ powierzchnia, którą trzeba wylać i zatrzeć na gładko jest duża (trzeba to zrobić jednorazowo, nie dzieląc na etapy), prace mogą się przeciągnąć do godzin nocnych - wyjaśnia właściciel firmy realizującej inwestycję, Tomasz Brzozowski. - Samochody podające beton oraz praca zacieraczek może być głośna i przeszkadzać okolicznym mieszkańcom - dodaje właściciel firmy Altramps.
Pracownicy chocianowskiego magistratu w związku z prowadzonym zadaniem proszą mieszkańców o wyrozumiałość, a także o zachowanie szczególnej ostrożności.