Na 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II w Lubinie oraz głogowskie Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" wraz z partnerem KGHM Polska Miedź S.A zapraszają do obchodów tego dnia poprzez udział w III Tygodniu Walki z Depresją w dniach 21- 27 lutego 2022 r.

III Tydzień Walki z Depresją jest głównie dedykowany wpływowi środowiska pracy na wystąpienie depresji, zatem nie zabraknie rozmów o mobbingu czy wypaleniu zawodowym, ale i też o depresji poporodowej czy przezwyciężaniu trudności życiowych w sytuacji zmagania się ze śmiertelną chorobą dziecka. Dla wszystkich zainteresowanych dostępne będą bezpłatne wywiady oraz wykłady stacjonarne i online o różnorodnej tematyce. Bezpłatne wykłady i konsultacje oraz dostęp do specjalistów stał się już tradycją wpisaną w to wydarzenie. W tym roku dostępnych jest 100 bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, które będą odbywać się stacjonarnie w Lubinie i w Głogowie, a także online. Obowiązują zapisy na zasadzie pierwszeństwa. Rejestracja trwa od początku lutego.

- Na bieżąco śledzimy dane o skali zaburzeń depresyjnych, ostatnie doniesienia mediów społecznościowych mówią, że epizody depresyjne Polaków przyczyniły się do osiągnięcia 5 milionów dni absencji w pracy w 2021 r. Nadal zauważamy konieczność kontynuacji wspierania osób dotkniętych emocjonalnymi skutkami codziennego stresu, w tym także pandemii, ale także tych, którzy stykają się z osobami zmagającymi się z tą chorobą. Podczas III Tygodnia Walki z Depresją zachęcamy do pogłębiania wiedzy o depresji przez menagerów, pracodawców, nauczycieli oraz pomagamy bezpłatnie wszystkim tym, którzy potrzebują pierwszej pomocy terapeutycznej - wyjaśnia Anna Migalska, Dyrektor Centrum Formacji Rodziny i psychoterapeuta.
Organizatorzy zapraszają mieszkańców Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.

- III edycja tego wydarzenia organizowana jest po raz drugi w partnerstwie z KGHM i została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz patronatami samorządów Zagłębia Miedziowego. Tydzień Walki z depresją oferuje i promuje możliwe formy pomocy i wsparcia w sytuacjach pojawienia się niepokojących objawów, także u pracowników Grupy kapitałowej KGHM i ich rodzin - dodaje Gabriela Jednorał z Departamentu Komunikacji KGHM.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbywa się hybrydowo, jednakże organizatorzy zapewniają, że każdy zarejestrowany otrzyma dostęp do wszystkich nagrań online. Warto się więc zapisać się już dziś, aby być na bieżąco i otrzymać linki do transmisji.