Lokalna telewizja chocianow.tv wypuściła dzisiaj nagranie, na którym widać aktualne przygotowania na przyjęcie pierwszego po ponad 20 latach pociągu w Chocianowie. Jak postępują prace, które przybliżają nas do spełnienia zapowiedzi Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego? Zobacz nagranie pod artykułem.

O losach kolei w naszej gminie pisaliśmy już wielokrotnie. Warto przypomnieć, że ponad 22 lata temu, dokładnie 31 marca 2000 roku odjechał z Chocianowa ostatni pociąg. Od tamtego czasu jedynym działaniem, jakim udało się podjąć, to zgoda Rady Miejskiej pod kierownictwem Norberta Piotrowskiego (dokładnie 29 czerwca 2011 roku) na odstąpienie od wstrzymania postępowania likwidacyjnego. To był wyraźny sygnał, że kolej na wiele kolejnych lat opuszcza naszą gminę. Odwrócić ten trend udało się dopiero po 2018 roku, gdy w wyborach na Burmistrza wygrał Tomasz Kulczyński.

Konkretne działania przynoszą efekty

Jednym z ważnych kroków na horyzoncie powrotu pociągów do Chocianowa były m.in. odzyskanie dworca PKPplany budowy Centrum Przesiadkowegopozyskanie ogromnych dofinansowań na realizację tych planów. Teraz gołym okiem widać jak ważna jest determinacja i skuteczność w podejmowanych działaniach.

Teraz każdy może zobaczyć na własne oczy jak wygląda inwestycja, która przywróci naszą gminę na kolejową mapę Polski, abyśmy mogli dumnie podróżować jednym z najbezpieczniejszych i najtańszych środków lokomocji. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.