Już w sobotę, 5 października zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Chocianów oraz z terenu LGD „Wrzosowa Kraina” do udziału w wydarzeniu propagującym zdrowy styl życia i wspólne spędzanie czasu wolnego. Zapraszamy całe rodziny, a szczególnie dzieci, młodzież i seniorów.

Żyjemy w społeczeństwie starzejącym się, w którym główną rolę odgrywają seniorzy. Już teraz można zaobserwować dużą ich aktywność, gotowość do wspólnego spędzania czasu wolnego. Dlatego wydarzenie kierowane jest do dzieci oraz seniorów z terenu miasta i gminy Chocianów, a także uczestników z terenu LGD Wrzosowa Kraina.

-,,Tematem przewodnim eventu jest prowadzenie aktywnego trybu życia od dziecka do seniora, który ma znaczący wpływ na dobre samopoczucie u osób w każdym wieku'' - dodaje Krystyna Kozołup Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury

W programie:
„MARSZ SENIORA” Z KIJAMI NORDIC WALKING:
11:00 otwarcie biura zawodów, zapisy – Hala Widowiskowo-Sportowa w Chocianowie (ul.Kasztanowa 5)
12:00 „Marsz Seniora” z kijami nordic walking na dystansie 2,5 km (Park Miejski)
13:15 – 14:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Każdy uczestnik marszu otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkowo wśród uczestników marszu zostanie rozlosowany ROWER MIEJSKI – jako nagrodę główną, a także liczne upominki.

W czasie, gdy seniorzy uczestniczyć będą w marszu organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do strefy relaksu, która obejmuje darmowe urządzenia dmuchane, watę, popcorn oraz mini kawiarenkę.
Będzie również można w punkcie medycznym zmierzyć za darmo ciśnienie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają:
BURMISTRZ MIASTA I GMINY CHOCIANÓW TOMASZ KULCZYŃSKI
REGIONALNE CENTRUM KULTURY
ORAZ LGD WRZOSOWA KRAINA

ZAPRASZAMY W SOBOTĘ DO AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU !

Regulamin dostępny na stronie www.rckchocianow.pl