Reportaż chocianow.tv o nowym chodniku w miejscowości Ogrodzisko doczekał się nieoczekiwanego odzewu ze strony opozycyjnego radnego miejskiego, który sukces powstania tego chodnika postanowił przypisać swojemu dawnemu wyborczemu pryncypałowi. Dziennikarze sięgnęli po fakty (wideo do obejrzenia poniżej).

O temacie powiatowej inwestycja o wartości 60 tysięcy złotych, o którą zabiegał m.in. radny Rady Miejskiej Paweł Bujak pisaliśmy na naszym portalu zaledwie przedwczoraj w artykule: "Nowy chodnik przy drodze powiatowej (wideo)". Informacje zdobyte przez dziennikarzy chocianowskiej telewizji nie spodobały się jednak jednemu z opozycyjnych radnych.

- Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą – do takiego wniosku można dojść po internetowym wpisie Piotra Piecha. Radny wspomniał, że Franciszek Skibicki interweniował w sprawie chodnika w Ogrodziskach już 14 maja 2021 roku i zarzucił naszej redakcji, że nie wymieniliśmy Skibickiego w naszym reportażu jako ojca tego sukcesu. W naszym dziennikarskim obowiązku postanowiliśmy ujawnić kto i kiedy faktycznie interweniował i zabiegał o tę inwestycję - słyszymy na nagraniu.
Na nagraniu, oprócz radnego Pawła Bujaka wypowiedzieli się także sołtys Ogrodzisk, Małgorzata Woźniak, a także Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Czekajło, który razem z Pawłem Bujakiem monitorował tę inwestycję w trakcie jej realizacji.

- Swój wniosek z 14 maja 2021 roku Franciszek Skibicki złożył ponad 27 miesięcy po pierwszej interwencji radnego Bujaka w tej sprawie. Czy to kolejna nieudolna próba manipulacji radnego Piecha? Ciężko odnieść inne wrażenie - podsumowują dziennikarze lokalnej telewizji.
Całość nowego reportażu dostępna jest także pod naszym artykułem. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych najnowszych informacji.